Gamrat ma nową linię wytłaczarkową za 2 mln zł

Gamrat ma nową linię wytłaczarkową za 2 mln zł
Firma Gamrat zrealizowała kolejną inwestycję, która pozwoli jej na zwiększenie prowadzonej przez siebie produkcji.

Najnowsza inwestycja Gamratu w nowoczesny i wydajny park maszynowy objęła podpisanie umowy z austriacką firmą High Tech Extrusion na zakup linii wytłaczarkowej do produkcji profili rynnowych z PVC o dwukrotnie wyższej wydajności od dotychczas uzyskiwanej. Wartość sfinalizowanej kilkanaście dni temu umowy to około 2 mln zł. Zakończenie inwestycji planowane jest na marzec przyszłego roku. Rynny Gamrat z nowej linii trafią na rynek już w kwietniu przyszłego roku.

Warto też przypomnieć, że w połowie września w należącym do Gamratu Zakładzie Profili i Rur nastąpił rozruch technologiczny nowo zakupionej wytłaczarki do produkcji rur PVC o dużych średnicach - kanalizacyjnych i ciśnieniowych. Inwestycja była odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie rynku na wyroby rurowe o dużych średnicach - do 630 mm włącznie. Był to pierwszy z elementów szerszej strategii inwestycyjnej, której głównym celem jest przywrócenie Gamratowi wysokiej rangi na rynku rur PVC i uzyskanie co najmniej takiej pozycji jaką spółka posiada w obszarze rur polietylenowych.

Aktualnie Gamrat jest jednym z największych producentów tworzyw sztucznych w kraju. Firma ma 20 proc. udziału w rynku systemów rynnowych, 40 proc. udziału w wykładzinach obiektowych, 10 proc. w systemach instalacyjnych PVC oraz 30 proc. w systemach instalacyjnych PE.

Czytaj więcej: Inwestycje 718