Gamrat sprzedany Lentexowi

Gamrat sprzedany Lentexowi
Ministerstwo Skarbu Państwa podpisało umowę sprzedaży 85 proc. akcji Zakładów Tworzyw Sztucznych Gamrat w Jaśle firmie Lentex.

Umowa ma charakter warunkowy, jej dojście do skutku jest uzależnione m.in. od stanowiska Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Umowa nakłada na Lentex przynajmniej 2,5 roczny obowiązek prowadzenia przez Gamrat podstawowej działalności gospodarczej Spółki; zakaz rozwiązania Gamratu oraz zakaz obniżania kapitału zakładowego Gamratu, poniżej jego poziomu z dnia zamknięcia, chyba że spółka wyrazi na to pisemną zgodę.

Wynegocjowany pakiet socjalny przewiduje m.in. utrzymanie przez 30 miesięcy zatrudnienia na poziomie przynajmniej 650 osób.

Gamrtat sprzedany Lentexowi


Przeciwko sprzedaży Gamratu Lenteksowi protestują związki zawodowe działające w jasielskiej spółki. W ich opinii ten inwestor nie gwarantuje zakładowi odpowiedniego rozwoju. Związkowcom nie udało się też porozumieć z Lenteksem ws. pakietu socjalnego, negocjacje w tej sprawie zakończyły się podpisaniem protokołu rozbieżności.

Gamrat jest jednym z największych producentów tworzyw sztucznych w kraju. Firma ma 20-proc. udział w rynku systemów rynnowych, 40 proc. udział w wykładzinach obiektowych, w systemach instalacyjnych PVC - 10 proc., a w systemach instalacyjnych PE - 30 proc. Zatrudnia 880 osób.

Czytaj więcej: Inwestycje 716