Grupa Azoty inauguruje budowę wytwórni poliamidu 6

Grupa Azoty inauguruje budowę wytwórni poliamidu 6
Grupa Azoty oficjalnie zainaugurowała budowę fabryki poliamidu 6. W poniedziałek 21 września w Tarnowie, w obecności podsekretarza stanu Cezarego Gabryjączyka, podpisano akt erekcyjny nowej instalacji. Inwestycja warta jest 320 mln zł. Dzięki niej Grupa zwiększy zdolności produkcyjne PA6 do 170 tys. ton rocznie.

- Nowa fabryka poliamidów, której akt erekcyjny dziś wmurowujemy, to kolejny dowód na to, jak ważna dla Grupy Azoty jest innowacyjność - powiedział Gabryjączyk. - Dziś już nikt nie ma wątpliwości, że to właśnie tworzywa, że to poliamid możemy bez wątpienia nazywać materiałami przyszłości. Rozpoczęcie budowy wytwórni poliamidów 6 w Tarnowie jest więc bez wątpienia odpowiedzią na potrzeby innowacyjnej gospodarki. Mnie, jako przedstawiciela Skarbu Państwa, czyli głównego akcjonariusza, bardzo to cieszy.

Produkcja tworzyw jest po nawozach drugim co do ważności segmentem Grupy Azoty. W ofercie spółki znajdziemy nie tylko PA6, ale też poliacetal naturalny i modyfikowany oraz inne tworzywa modyfikowane oparte na poliamidzie 6.6. W ramach tego segmentu produkowane i sprzedawane są również półprodukty do produkcji tworzyw jak np. kaprolaktam, cykloheksanon i cykloheksanol.

– Tworzywa to ta dziedzina, zarówno przemysłu jak i nauki, którą możemy nazwać chyba najbardziej innowacyjną – mówił Paweł Jarczewski, prezes zarządu Grupy Azot. - Jesteśmy firmą, która cały czas obserwuje sytuację na rynku i na nią reaguje. Jesteśmy konkurencyjni i innowacyjni, cały czas chcemy się rozwijać tak, żeby odpowiadać na oczekiwania naszych klientów.

Podpisanie aktu erekcyjnego dotyczącego nowej wytwórni poliamidu 6 to kolejny krok w realizacji strategii rozwoju Grupy Azoty w ramach, której zaplanowano 68 zadań inwestycyjnych. W ciągu najbliższych 5 lat w samym Tarnowie Grupa Azoty zamierza zrealizować inwestycje o wartości przekraczającej 1 mld zł. Do 2020 r. na inwestycje we wszystkich swoich spółkach Grupa zamierza przeznaczyć ponad 7 mld zł.

Grupa AzotyTworzywa modyfikowane, poliamidy, kopolimery acetalowe oraz kaprolaktam,  półprodukty z tworzyw sztucznych
 

Tworzywa modyfikowane, poliamidy, kopolimery acetalowe oraz kaprolaktam, półprodukty z tworzyw sztucznych, nawozy mineralne, chemikalia

Polska, 33-101 Tarnów, E. Kwiatkowskiego 8


Forum

50cent

Czyszczenie układu chłodzącego form wtryskowych. 2018-04-21

Piotrzawadzinski

Głowica do Wytłaczarki vs. średnica ślimaka 2018-04-15

Yellow

Czas przebywania materiału w agregacie 2018-04-13

Polisiepropylen

Roboty programy, ustawianie 2018-04-11

Michalboro

Ldpe + elastomer? 2018-04-09

Reportaże