Grupa Recykl zbuduje nowy zakład przetwórczy

Finansowanie inwestycji w Chełmie to w 60 proc. dofinansowanie PARP, pozostałą część zarząd spółki planuje sfinansować głównie środkami własnymi.

- Harmonogram inwestycji rozłożono na 3 lata, co sprzyja realizacji scenariusza finansowania przedsięwzięcia. Nie wykluczamy skorzystania z długu bankowego, gdzie mamy w sporej części niewykorzystane linie kredytowe - wskazał Zbigniew Fleszar, dyrektor finansowy i członek zarządu Grupy Recykl S.A.

Spółka nadal będzie prowadzić prace badawczo-rozwojowe, w czym pomogą środki pochodzące z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. W II poł. grudnia 2017 r. Spółka podpisała dwie umowy o dofinansowanie prac badawczo-rozwojowych na łączną kwotę ok. 3 mln zł (całkowita wartość projektów wynosi 5,2 mln zł). Prace dotyczą opracowania technologii dewulkanizacji gumy metodą ciągłą oraz stworzenia mieszanek gumowych do zastosowań przemysłowych.

- Z jednej strony wprowadzimy nowy produkt w postaci dodatku do mieszanek mineralno-asfaltowych SMA, z drugiej strony pracujemy nad technologiami przetwórstwa granulatu gumowego, tak, by mógł znaleźć zastosowanie w produkcji nowych wyrobów gumowych, a w tym w produkcji opon i innych wyrobów głównie dla przemysłu samochodowego. Niewykluczone, że nowy zakład w Chełmie zaoferuje klientom także takie produkty - uzupełnił Maciej Jasiewicz.

Źródło: Grupa Recykl