HOBAS i Amiantit łączą siły - powstaje Amiblu

AMIBLU Holding GmbH

AMIBLU ma swoją siedzibę główną w austriackim Klagenfurcie. Jest to spółka joint venture, powstała w wyniku połączenia spółki zależnej HOBAS, należącej do koncernu Wietersdorfer oraz Amiantit Europe, spółki zależnej należącej do spółki Amiantit Company SAAC w Arabii Saudyjskiej. Nazwa AMIBLU zawiera w sobie elementy nazw Amiantit i HOBAS.

Ze swoimi 7 zakładami produkcyjnymi i około 1,5 tys. pracownikami AMIBLU jest największym na wiecie producentem rur i systemów rurowych z GRP. Każda ze spółek założycielskich posiada 50 procent udziałów w AMIBLU. Roczny obrót AMIBLU wynosi 220 mln euro, nie licząc wpływów z globalnych umów licencyjnych.

Grupa HOBAS

HOBAS to spółka zależna koncernu WIG Wietersdorfer Holding GmbH, działającego w branży materiałów budowlanych i systemów rurowych, którego siedziba główna mieści się w Klagenfurcie w Austrii. HOBAS to specjalista w zakresie systemów rurowych z tworzywa wzmacnianego włóknem szklanym (GRP) produkowanych w Europie i Stanach Zjednoczonych, a sprzedawanych na całym wiecie. Produkty HOBAS s z powodzeniem stosowane w takich aplikacjach jak woda pitna, ścieki, nawadnianie, odwadnianie, hydroelektrownie oraz wiele innych.

Amiantit Europe i FLOWTITE Technology

Amiantit Europe i FLOWTITE Technology to spółki zależne spółki Amiantit Company SAAC z Arabii Saudyjskiej, notowanej na giełdzie tego kraju. Grupa obsługuje rynki usług komunalnych, budowlanych, przemysłowych, energetycznych i rolniczych na całym wiecie, wspierając globalny rozwój infrastruktury.

Wietersdorfer Holding GmbH

Wietersdorfer Holding GmbH to koncern działający w branży materiałów budowlanych i systemów rurowych, z siedzib w Klagenfurcie w Austrii. Segmenty działalności spółki obejmują cement i beton, wapno, systemy rurowe z GRP oraz systemy rur termoplastycznych. Posiadając łącznie 49 oddziałów w 36 krajach, spółka WIG Wietersdorfer Holding GmbH ma silną pozycję na rynkach austriackich i międzynarodowych za pośrednictwem swoich marek: w&p, Salonit, HOBAS, POLOPLAST, IGM i INTERCAL. Grupa zatrudnia ponad 2800 osób w Austrii i za granicą, prowadzi działalność w 27 zakładach produkcyjnych i w 2016 roku osiągnęła obroty rzędu 512,8 mln euro. Od swojego założenia przez Philippa i Gottlieba Knochów w roku 1893 spółka jest przedsiębiorstwem rodzinnym.

Żródło: Unique Public Relations
Zdjęcie: Hobas Polska