Heinz Plastics inwestuje w maszyny

Heinz Plastics Polska z Działdowa działa na rynku od 1998 roku. Należy do niemieckiego holdingu Heinz Group, jednego z wiodących wytwórców opakowań kosmetycznych ze szkła i tworzyw sztucznych na świecie. Przez 7 lat firma zdążyła się już zadomowić w branży.

- Produkujemy butelki, słoiczki oraz zamknięcia dla przemysłu kosmetycznego, chemicznego i spożywczego. Do naszych stałych klientów należą najwięksi - Avon, Oriflame, Oceanic, DermaPharm, GoBest, Gellwe - informuje Anna Konicer, menedżer działu sprzedaży i marketingu w Heinz Plastics Polska.

Firma nie ogranicza się jednak do sprzedaży wyłącznie na rynek polski. Swoje towary eksportuje również do Niemiec, Rosji, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Norwegii czy Egiptu.

Przy takim profilu działalności najważniejsze są inwestycje w rozwój technologiczny. Nie ma osiągnięć bez nowoczesnych urządzeń, które spełnią wymogi odbiorców, a ci wysoko stawiają poprzeczkę. Dlatego od 2002 roku w Heinz Plastics Polska działa biuro konstrukcyjne, w którym przy pomocy nowoczesnych systemów CAD (computer-aided design - projektowanie wspomagane komputerowo) firma tworzy opakowania - od pomysłu po prototyp.

- W realizacji projektów indywidualnych współpracujemy z biurami projektowymi naszych klientów. Opracowaliśmy niektóre opakowania dla firmy Avon i Oriflame. Ostatnim projektem było stworzenie butelki do barwników dla firmy Inchem - mówi Anna Konicer.

Obecnie do parku maszynowego należy 16 urządzeń, na których produkowane są opakowania z polipropylenu, niskociśnieniowego polietylenu i żywicy poliestrowej. Z takim zapleczem jest w stanie wykonać 300 mln detali rocznie. Aktualnie pracuje także nad wdrożeniem technologii przetwarzania tworzywa PET i linii produkcyjnej do opakowań z niego.

Od grudnia 2003 r. głównym udziałowcem HPP jest Heinz Glas Działdowo. Funkcję prezesa pełni Grzegorz Peć.

źródło: Puls Biznesu

Czytaj więcej: Inwestycje 714