Historia sukcesów firmy Amut jest kontynuowana w Ameryce Łacińskiej

Historia sukcesów firmy Amut…

W grudniu ubiegłego roku zakończyliśmy instalację pierwszego z trzech zakładów recyklingu PET. Nowa linia o wydajności 6000 kg/h uruchomiona w Limie, największym zakładzie recyklingu w Peru, została zaprojektowana w celu zaspokojenia potrzeb klienta w zakresie produkcji butelek rPET. W zakładzie Città del Guatemala w Gwatemali trwają prace nad zintegrowanym urządzeniem do sortowania i mycia o wydajności 3000 kg/godz. Faza montażu rozpoczęła się w styczniu pod nadzorem naszych ekspertów.  

W trzecim zakładzie w Bogocie, w Kolumbii, budowa kolejnego urządzenia o wydajności 3000 kg/h przebiega sprawnie.  Możliwości techniczne i technologiczne Amut, oparte na opatentowanych maszynach o wysokiej wydajności, gwarantują zarówno efektywność produkcyjną, jak i jakość wytwarzanych płatków, które nadają się dzięki temu do zastosowań typu Bottle-to-Bottle, gdzie produkt końcowy wymaga późniejszej obróbki regranulacyjnej. Ekologiczny zakład jest wydajny pod względem zużycia wody, energii i chemikaliów, zmniejszając zużycie świeżej wody do 1,1 litra na każdy kilogram płatków rPET o wysokiej czystości.

pexels-magda-ehlers-2547565-1

Proces ten, produkując rPET, przyczynia się do usunięcia tysięcy ton plastiku ze środowiska na rzecz bardziej zrównoważonego świata, zgodnie z zasadami gospodarki o obiegu zamkniętym. Amut poświęca się wspieraniu swoich klientów w osiąganiu celów zrównoważonego rozwoju poprzez projektowanie i wdrażanie technologii, które udowodniły, że spełniają cele środowiskowe.