Drukuj

Hiszpański producent PET ogłasza upadłość

Hiszpański producent PET ogłasza upadłość
Grupa La Seda de Barcelona poinformowała na początku tygodnia o rozpoczęciu procesu upadłości firmy. Powodem są utrzymujące się od dłuższego czasu problemy ze spłatą zadłużenia i brak porozumienia w tej sprawie z wierzycielami.

Roczne zadłużenie spółki wzrosło w ubiegłym roku trzykrotnie do poziomu 134 milionów euro. Powodem kłopotów finansowych był przede wszystkim spadek zapotrzebowania na PET w Europie i nadpodaż, jak również wysokie ceny surowców.

Wszczęte przed sądem handlowym postępowanie upadłościowe dotyczy także podmiotów wchodzących w skład Grupy: hiszpańskich spółek Artenius España, Artenius Green, Industrias Químicas Asociades LSB oraz Inmoseda, włoskiej firmy Artenius Italia, greckiej spółki Artenius Hellas Holding, oraz spółek tworzących segment opakowaniowy APPE, zlokalizowanych w Belgii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii i Polsce. Po przedstawieniu odpowiednich dokumentów postępowaniem upadłościowym będą także objęte spółki córki zlokalizowane poza Europą - w Maroku i w Turcji.

W swoim komunikacie La Seda poinformowała, iż wszczęcie procedury upadłościowej nie wpłynie na zakłócenie działalności Grupy oraz spółek wchodzących w jej skład.

La Seda de Barcelona to jedyny w Hiszpanii producent tlenku etylenu oraz ważny gracz na europejskim rynku producentów PET i opakowań wykonanych z tego tworzywa.


Forum

Artus92

Nakrętki-przetwarzanie 2017-02-17

Kociokocio

Avermann mk 2500 2017-02-17

SK_Trade

Wpływ temp. na grzałki 2017-02-13

Antek123

jak pozbyc się lepkosci plastizolu po utwardzeniu 2017-02-12

Szyportr

Problem z belownicą Avermann mk2500 2017-02-11

Reportaże