Hürmak - turecki kandydat z europejskimi aspiracjami

Druga z prezentowanych maszyn to wtryskarka dwupłytowa hybrydowa, Zenith200 o sile zwarcia 200 ton, przystosowana do szybkich wtrysków, wyposażona w: trzyosiowy robot kartezjański Zephyr do odbierania wypraski, akumulator wtryskowy włoskiej firmy Epoll, w pełni elektryczny układ wtryskowy oparty na serwonapędzie Baumuller, układ serwohydrauliczny Marzocchi/Baumuller, japońskie prowadzenia liniowe THK pod agregatem wtryskowym oraz płytą ruchomą.

Wtryskarka posiada specjalnie wzmocnioną konstrukcję odporną na drgania; w tym wypadku waga maszyny wynosi 8 ton (przy standardowej wadze 5,2 tony). Zastosowane rozwiązania umożliwiły osiągnięcie rekordowego dla maszyn dwupłytowych czasu cyklu wynoszącego 3,2 sekundy dla cienkościennego detalu.

W układzie zastosowano panel sterowania LS z autorskim systemem Hürmak. W wyposażeniu standardowym dodano osuszacz stanowiskowy oraz podajnik ciśnieniowy tworzywa.

Innowacyjne zalety konstrukcji urządzeń serii Zenith to przede wszystkim mniejszy rozmiar, ergonomia i precyzja. Do zalet tych wtryskarek niewątpliwie należy zaliczyć:
  • Mocny układ zamykający, łączący dużą sztywność i moc z żywotnością - zaciski układu mają twardość 72HRC.
  • Wysokiej jakości podzespoły hydrauliczne, zapewniające najwyższą wydajność.
  • Skok otwarcia i siła otwierania opcjonalnie dopasowana do zapotrzebowania.
  • Prowadnice liniowe charakteryzujące się niemal zerowym tarciem i dobrym prowadzeniem.
  • Różnorodne rozwiązania do wtrysku wieloskładnikowego i wielokolorowego.
  • Układ uplastyczniający z bezpośrednim serwonapędem.
  • Elektrozawór na dopływie chłodzenia do stabilizacji temperatury oleju hydraulicznego w standardzie.

Hurmak Zenith 200

Hürmak Zenith 200

Seria ECO

Kolejnym produktem prezentowanym podczas Plastpol 2017, była standardowa maszyna kolanowa z serii ECO180, o sile zwarcia 180 ton. Seria ECO firmy Hürmak, jest główną tradycyjną serią maszyn z kolanowym układem zamykania. Składa się z jedenastu różnych modeli z siłą zamykania od 100 do 750 ton.

Modele podstawowe są wyposażone w system oszczędności energii oparty na serwopompach Baumuller/Marzocchi. System doskonale działa z firmowym oprogramowaniem, a jego celem jest uzyskanie długotrwałej optymalnej równowagi pomiędzy wydajnością, a kosztami eksploatacji. Seria ECO powstała przede wszystkim z myślą o prostocie, niskich kosztach eksploatacji i łatwości konserwacji.

Podobnie jak modele podstawowe, maszyny z serii ECO mogą zostać użyte do zastosowań specjalnych wymagających wysokiej prędkości i precyzji, jak np. wytwarzanie wyrobów cienkościennych. Hürmak oferuje szeroki zakres możliwości z zastosowaniem najnowocześniejszych serwonapędów oraz różnych typów sterowników PLC i PC.

Eco300

Wtryskarka ECO300

Wtryskarki niskociśnieniowe

Ostatnią z nowości, prezentowanych przez firmę Hürmak, była wtryskarka niskociśnieniowa do obtrysku elektroniki materiałem Henkel Macromelt.

Wtryskiwanie niskociśnieniowe (Low Pressure Molding) jest technologią zazwyczaj stosowaną do ochrony elementów elektronicznych (takich jak np. płytki drukowane). Wtryskarki niskociśnieniowe są szeroko stosowane w przemyśle motoryzacyjnym, obronnym, elektronicznym.

Proces wtryskiwania niskociśnieniowego nie uszkadza podzespołów elektronicznych w obszarze natryskiwania i zapewnia całkowitą izolację od czynników zewnętrznych jak pył, woda itp.

Ze względu na lepkość materiału, praktycznie niemożliwe jest zdjęcie go z uformowanych kabli, dzięki czemu jest to idealne rozwiązanie do grupowania przedmiotów. Pompa sterowana siłownikiem zapewnia precyzję i równomierność procesu natryskiwania.

Hurmak low pressure

Jacek LeszczyńskiOrion Orion
*.254.183.253

Wysłany: 2017-09-05 19:54:51

Wszystko Ok. Problem tylko w tym, ze firma ta nie ma rozwiniętego serwisu w Polsce. A to jest kluczowe.

Hurmak Polska Hurmak Polska
*.254.178.20

Wysłany: 2017-09-07 08:06:35

Nie wiemy skąd zasięgnął Pan takiej informacji. Informujemy, iż dysponujemy wykwalifikowaną kadrą serwisową. Na wszystkie maszyny udzielamy pełnej dwuletniej gwarancji która obejmuje również układ plastyfikujący, w tym ślimak i cylinder. Po więcej informacji na temat oferty i warunków gwarancji zachęcamy do osobistego kontaktu.

Pozdrawiamy.

Hurmak Polska