Drukuj

Hürmak - turecki kandydat z europejskimi aspiracjami

Druga z prezentowanych maszyn to wtryskarka dwupłytowa hybrydowa, Zenith200 o sile zwarcia 200 ton, przystosowana do szybkich wtrysków, wyposażona w: trzyosiowy robot kartezjański Zephyr do odbierania wypraski, akumulator wtryskowy włoskiej firmy Epoll, w pełni elektryczny układ wtryskowy - serwonapęd Baumuller, serwomotor Baumuller, pompę hydrauliczną Marzocchi, japońskie prowadzenia liniowe THK pod agregatem wtryskowym oraz płyty ruchomej.

Wtryskarka posiada specjalnie wzmocnioną konstrukcję odporną na drgania; w tym wypadku waga maszyny wynosi 8 ton (przy standardowej wadze 5,2 tony).

W układzie zastosowano panel sterowania LS z autorskim systemem Hürmak. W wyposażeniu standardowym dodano osuszacz stanowiskowy oraz podajnik ciśnieniowy tworzywa.

Hurmak Zenith 200

Hürmak Zenith 200

Kolejnym produktem prezentowanym podczas Plastpol 2017, była standardowa maszyna kolanowa z serii ECO180, o sile zwarcia 180 ton. Seria ECO firmy Hürmak, jest główną tradycyjną serią maszyn z kolanowym układem zamykania. Składa się z jedenastu różnych modeli z siłą zamykania od 100 do 750 ton.

Modele podstawowe są wyposażone w system oszczędności energii sterowany falownikiem. System doskonale działa z firmowym oprogramowaniem, a jego celem jest uzyskanie długotrwałej optymalnej równowagi pomiędzy wydajnością, a kosztami eksploatacji. Seria ECO powstała przede wszystkim z myślą o prostocie, niskich kosztach eksploatacji i łatwości konserwacji.

Hurmak Eco 180

Hürmak Eco 180


Ostatnią z nowości, prezentowanych przez firmę Hürmak, była wtryskarka niskociśnieniowa do obtrysku elektroniki.

Wtryskarki niskociśnieniowe są szeroko stosowane w przemyśle motoryzacyjnym, obronnym, elektronicznym, do produkcji AGD, przewodów itp.

Proces wtryskiwania niskociśnieniowego nie uszkadza podzespołów elektronicznych w obszarze natryskiwania i zapewnia całkowitą izolację od czynników zewnętrznych jak pył, woda itp.

Ze względu na lepkość materiału, praktycznie niemożliwe jest zdjęcie go z uformowanych kabli, dzięki czemu jest to idealne rozwiązanie do grupowania przedmiotów. Pompa sterowana siłownikiem zapewnia precyzję i równomierność procesu natryskiwania.

Hurmak low pressureJL