IMCD Polska dystrybutorem tworzyw firmy Teknor Apex

Teknor Apex UK wybiera IMCD Group na europejskiego dystrybutora swoich termoplastycznych tworzyw inżynieryjnych. Porozumienie obejmuje również w Polskę. Na zbliżających się targach Plastpol 2008 w Kielcach firma IMCD Polska oficjalnie wprowadzi na nasz rynek nowy oddział koncernu Teknor Apex.

- Na targach Plastpol 2008 firma Teknor Apex UK (poprzednio Chem Polymer UK Ltd.) ogłosi, ze wyznaczyła IMCD Group B.V. na dystrybutora pełnej oferty termoplastycznych tworzyw inżynieryjnych (ETP) w krajach Europy Zachodniej, Wschodniej i Południowej, w tym również w Polsce. Oznacza to, że firma wprowadza nowy europejski oddział Teknor Apex do branży tworzyw sztucznych w naszym kraju - tłumaczy Simon Hubbard, dyrektor zarządzający Teknor Apex UK.

Teknor Apex posiada zakłady wytwórcze w Wielkiej Brytanii, w Azji i w Stanach Zjednoczonych. Zgodnie z umową zawartą z IMCD Group, IMCD będzie prezentować ofertę ETP firmy Teknor Apex UK, w tym tworzywa zbrojone, wypełniane i specjalnie modyfikowane, na bazie nylonu 6 i 66 (Beetle i Chemlon), polietylenu, polibutylenu i kopolimerów acetalowych.

- Strategią działu ETP od czasu przejęcia go przez Teknor Apex mniej więcej trzy lata temu było rozszerzenie możliwości w zakresie dostaw i obsługi klienta na całym świecie, w tym tworzenie wszechstronnej sieci sprzedaży i obsługi technicznej w Europie - dodaje Hubbard. - IMCD Group wnosi do nowego związku z Teknor Apex UK bogactwo środków marketingowych i technicznych oraz zasoby logistyczne obejmujące całą Europę, dzięki czemu nasi klienci w całym tym regionie mogą liczyć na naszą pełną uwagę i fachowe wsparcie. Szczególnie cieszy nas dogłębna znajomość wielu technologii polimerów, którą dysponuje IMCD Group, co stanowi uzupełnienie Teknor Apex.

IMCD Group z siedzibą główną w Rotterdamie jest liderem w dziedzinie marketingu, sprzedaży i dystrybucji specjalistycznych składników chemicznych, farmaceutycznych i spożywczych, o rocznej wartości sprzedaży 900 milionów euro. Firma zatrudnia 800 osób w 29 krajach i ma biura oraz magazyny w Europie, Australii, Nowej Zelandii, Azji i Afryce. IMCD Group reprezentuje wytwórców różnorodnych polimerów, w tym żywic i materiałów termoplastycznych, elastomerów termoutwardzalnych i termoplastycznych, poliuretanów, tworzyw zbrojonych i rozmaitych dodatków do tworzyw sztucznych. IMCD Group już od kilku lat reprezentuje oddział winyli.


brak
 

Tworzywa termoplastyczne, elastomery termoplastyczne, polimery specjalistyczne, środki pomocnicze, pigmenty i wypełniacze

Polska