Innowacje w dobrej formie

Innowacje w dobrej formie
W dn. 25-27 kwietnia w Bydgoszczy - sercu polskiego sektora narzędziowego - odbędzie się I edycja Międzynarodowych Targów Kooperacyjnych Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego. Przetwórstwo tworzyw polimerowych i produkcja form wtryskowych to jedna z najbardziej dynamicznych branż polskiego przemysłu. Na niespełna dwa miesiące przed rozpoczęciem targów udział w nich potwierdziło wiele firm, zainteresowanych prezentacją ofert w jednym z najnowocześniejszych centrów wystawienniczych w Polsce.

Udział w targach wezmą przedstawiciele biur projektowych i konstrukcyjnych, producenci i dystrybutorzy: narzędzi specjalnych i skrawających; technologii, obrabiarek i urządzeń do obróbki ubytkowej; łączenia i powlekania metali; obróbki powierzchniowej i wykańczającej; technologii, maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych; dostawcy materiałów i surowców: stali, półfabrykatów, siłowników, normaliów, osprzętu elektrycznego; oprzyrządowania technologicznego; przyrządów i urządzeń pomiarowo-kontrolnych; specjalistycznego oprogramowania; środków smarnych i chłodziw technologicznych. Udział w targach zgłosiły m.in. firmy dostarczające normalia (FCPK Bytów, Hasco, A. Marciniak OT, Meusburger) i stal (Oberon Robert Dyrda, Multistal & Lohmann, Schmolz+Bickenbach), dostawcy obrabiarek CNC (Abplanalp, APX Technologie, Mexim), dostawcy narzędzi specjalistycznych (Pafana SA, Dolfamex, Narzędzia Skrawające Tools, MS Spinex, Technar, Wedco, Konek, Seger) i pomiarowych (Renishaw, Oberon 3D, Faktor, Zoller). Nie zabraknie przetwórców i dostawców urządzeń wspomagających produkcję z tworzyw sztucznych. Silną reprezentację stanowić będą członkowie Bydgoskiego Klastra Przemysłowego, który zrzesza kilkadziesiąt firm, w tym takie narzędziownie jak Novumplast, KLG, Graform, Shapers' Polska czy ZN Ekoplast. Aktualna lista wystawców jest już dostępna na www.innoform.pl.

Innoform 2017PROGRAM TOWARZYSZĄCY

Konferencja narzędziowo-przetwórcza

Organizator: Bydgoski Klaster Przemysłowy

Termin: 25-26 kwietnia 2017 r.

25 kwietnia 2017 r.

I. BLOK NARZĘDZIOWY

1. Optymalizacja odkształceń wyprasek z wykorzystaniem symulacji procesu wtrysku - Fado Sp. z o.o.
2. Innowacyjne rozwiązania systemów gorącokanałowych do produkcji wyprasek wielokomponentowych oraz wytwarzanych z tworzyw technicznych - Mold-Masters Europe GmbH, a Milacron Company
3. Minimalizacja naprężeń w konstrukcji form wtryskowych - Hasco Polska Sp. z o.o.
4. Najnowsze narzędzia TaeguTec do obróbki skrawaniem form wtryskowych i matryc - Konek PSN Sp.j.
5. Kontrola jakości i utrzymanie w ruchu wkładek z chłodzeniem konformalnym - Fado Sp. z o.o.
6. Zjawiska termiczne zachodzące w systemach gorącokanałowych - Wadim Plast Narojek Sp.j.

II. BLOK PRZETWÓRSTWA TWORZYW SZTUCZNYCH

1. Badania - Narzędzia - Technologie - oferta badawcza jednostek B+R zrzeszonych w Bydgoskim Klastrze Przemysłowym
2. Odlewanie próżniowe jako niskobudżetowe rozwiązanie dla produkcji małoseryjnej - ARRK Shapers' Polska Sp. z o.o.
3. Koncepcja sustainability w przetwórstwie tworzyw sztucznych - Hanplast Sp. z o.o.
4. RoboINNOWACJE firmy FANUC dla branży narzędziowo-przetwórczej i przetwórstwa tworzyw sztucznych - FANUC Polska Sp. z o.o.
5. Przetwórstwo kompozytu polimerowo-drzewnego z dodatkiem napełniacza mineralnego - Hanplast Sp. z o.o.

26 kwietnia 2017 r.

I. BLOK TEMATÓW OGÓLNYCH
1. Promocja gospodarcza Bydgoszczy - Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego sp. z o.o.
2. Najnowsze rozwiązania technologiczne dla poprawy indywidualnego bezpieczeństwa pracowników w pracy - Horus Innowacyjne Materiały Przemysłowe sp. z o.o.
3. Jak wdrażać nowe rozwiązania, kiedy pracownicy reagują na nie oporem - Personel System Joanna Rajang
4. Dotacje unijne dla branży narzędziowej - już dziś sięgnij po bezzwrotne środki - Edoradca sp. z o.o. sp.k.
5. Jak zaciekawić klienta naszą ofertą, kiedy taką samą proponuje mu wielu - Personel System Joanna Rajang

Udział w konferencji jest bezpłatny w ramach biletu wstępu na targi. Wymagana rejestracja na stronie www.innoform.pl. W celu zgłoszenia udziału w konferencji należy do dnia 14.04.2017 r. wysłać dane uczestnika na adres: bkp@klaster.bydgoszcz.pl.

Giełda Kooperacyjna

Organizatorzy: ośrodek Enterprise Europe Network przy Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego SA, Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego

Termin: 26 kwietnia 2017 r., godz. 11.00-15.00

Ośrodek Enterprise Europe Network przy Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego SA oraz Bydgoski Klaster Przemysłowy serdecznie zapraszają producentów, dystrybutorów oraz specjalistów sektora wytwarzania narzędzi i przetwórstwa tworzyw polimerowych do udziału w Giełdzie Kooperacyjnej towarzyszącej Międzynarodowym Targom Kooperacyjnym Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM, która odbędzie się 26 kwietnia 2017 r. na terenie Bydgoskiego Centrum Targowo-Wystawienniczego.

Giełda Kooperacyjna daje możliwość i szansę do zaprezentowania oferty produktowej, technologicznej bądź badawczej, nie tylko partnerom krajowym, ale przede wszystkim zagranicznym. Spotkania tego typu często owocują nawiązaniem długotrwałej współpracy o charakterze międzynarodowym.

Udział w Giełdzie Kooperacyjnej jest bezpłatny. W celu zapisania się na Giełdę Kooperacyjną należy do dnia 10.04.2017 r. zarejestrować firmę za pośrednictwem www.innoform2017.talkb2b.net.

Dla wszystkich branżowych gości, chcących wziąć udział w targach, organizatorzy przygotowali pulę bezpłatnych zaproszeń. Wystarczy wejść na stronę www.innoform.pl i dokonać rejestracji. Akcja trwa do 14 kwietnia.
Reportaże

Forum

Kamil24

Poszukiwany/poszukiwana: osoba z wiedzą o recyklingu PET 2020-10-28

Adam80

Własna firma produkcyjna 2020-10-24

Echo_Plast

Jaki rodzaj folii do szycia elementów odzieży i akcesoriów 2020-10-02

Arys37

Zabrudzone kurtyny PCV 2020-09-22

Todarek12

Prototypowa forma wtryskowa 2020-09-10