Innowacyjne tworzywa sztuczne: kolejna nowość BasellOrlen

Innowacyjne tworzywa sztuczne: kolejna nowość BasellOrlen
Firma Basell Orlen Polyolefins Sprzedaż wprowadziła na polski rynek dwa nowe gatunki polietylenu niskiej gęstości (LDPE) o podwyższonej gęstości.

Nowośc BOPS noszą handlowe nazwy Lupolen 3420 J i Lupolen 3426 J. Obydwie gwarantują lepsze osiągi w zakresie właściwości mechanicznych i optycznych dla wielu zastosowaniach foliowych. Dwa wspomniane gatunki wytwarzane są przez LyondellBasell w Europie Zachodniej z wykorzystaniem własnej technologii polimeryzacji wysokociśnieniowej prowadzonej w reaktorze rurowym pod nazwą Lupotech T.

Lupolen 3420 J i Lupolen 3426 J, o podwyższonej gęstości, wykazują wiele zalet w porównaniu do standardowych produktów LDPE, oferują bowiem w zastosowaniach foliowych nadzwyczajną sztywność, optymalną odporność na przebicie i rozdarcie oraz optymalne właściwości optyczne i niską zawartość wtrąceń żelowych. Rekomendowana grubość folii w przypadku użycia wspomnianych gatunków może zmieniać się w zakresie 10-80 mikronów. Lupolen 3420 J nie zawiera dodatków, zaś Lupolen 3426 J zawiera środek poślizgowy i antybloking - obydwa typy zapewniają wytłaczanie folii z dużymi szybkościami, a niski współczynnik tarcia w przypadku 3426 J zapewnia stosunkowo łatwe przetwórstwo na linii produkcyjnej.

Ze względu na podwyższoną gęstość i wyjątkową wytrzymałość stopu, obydwa nowe gatunki Lupolen 3420 J i Lupolen 3426 J przynoszą dodatkowe korzyści, m.in. w zakresie zmniejszenia grubości produkowanego opakowania giętkiego. Zmniejszenie grubości folii oznacza dla przetwórcy mniejsze zużycie materiału, a w konsekwencji także oszczędności w całym łańcuchu dostaw.

Typowe zastosowania konsumenckie mogą obejmować: folie rękawowe do pakowania artykułów higienicznych oraz chusteczek i ręczników papierowych, folie na etykiety, folie do owijania, folie do laminacji, folie zabezpieczające i ochronne, folie wylewane typu cast.

Innowacyjne tworzywa sztuczne: kolejna nowość BasellOrlen


Innowacyjne tworzywa sztuczne: kolejna nowość BasellOrlen