Inwestycja firmy Flexpol

Inwestycja firmy Flexpol
Ważna inwestycja w firmie Flexpol. Spółka zdecydowała się na rozszerzenie swoich mocy produkcyjnych w odniesieniu do folii.

Firma z siedzibą w Płocku buduje nowa linię do produkcji folii BOPP. Dzięki instalacji możliwe będzie potrojenie zdolności wytwórczych z obecnych 10 tys. ton dwuosiowo orientowanej folii polipropylenowej do 30 tys. ton.

Inwestycja ma zostać ukończona na początku przyszłego roku. Pozwoli ona jeszcze bardziej zwiększyć udział Flexpolu w krajowym rynku folii BOPP. W tej chwili szacowany on jest na poziomie 16 – 25 proc. Po uruchomieniu linii może podskoczyć nawet do stanu 50 – 75 proc. Oczywiście znaczną część swojej produkcji Flexpol już teraz sprzedaje zagranicznym odbiorcom.

Produkowana przez firmę folia wykorzystywana jest w największym stopniu przy tworzeniu szerokiej gamy nowoczesnych opakowań miękkich, które niemal całkowicie zastąpiły tradycyjne opakowania papierowe. Folia o nazwie handlowej Bifol to trójwarstwowa folia nadająca się do bezpośredniego stosowania jako materiał opakowaniowy lub komponent folii wielowarstwowych, z możliwością zadruku lub metalizacji.

Flexpol wytwarza także folię Quintex, czyli pięciowarstwową nieorientowaną folią polipropylenową. Tego typu folia cast wykazuje wysoki stopień elastyczności, miękkości, a także wysoką wytrzymałość na rozdarcie i przebicie. Bardzo korzystną właściwością folii Quintex jest możliwość tworzenia laminatów z innymi foliami. Najbardziej rozpowszechnionym laminatem folii cast jest laminat z folią BOPP do pakowania makaronów.

Czytaj więcej: Inwestycje 716 Folia 292

brak
 

Jesteśmy producentem folii polipropylenowych. Zajmujemy się produkcją foli CAST oraz BIFOL w grubościach od 20 mikron, w wybranych przez klienta szerokościach

Polska