Jak przebiega proces sieciowania radiacyjnego tworzyw?

Jak przebiega proces sieciowania radiacyjnego tworzyw?
Metoda sieciowania radiacyjnego tworzyw pozwala na znaczne modyfikacje właściwości tworzyw sztucznych. Metodą tą w sposób prosty i tanio modyfikuje się sam surowiec oraz termoplastyki techniczne, którym można nadać właściwości znane jedynie z polimerów "high performance". Najczęściej metodę stosuje się dla produktów z polietylenu, poliamidów, PBT oraz specjalnych elastomerów termoplastycznych.

Jedną z firm oferujących tę usługę jest BGS Beta-Gamma-Service GmbH & Co KG. Spółka świadczy kompleksowe usługi w zakresie promieniowania przemysłowego i należy do pionierów w technologii wykorzystującej promieniowanie przyspieszonymi elektronami (promieniowanie beta) oraz promieniowanie gamma. Dzięki temu firma opracowała kompleksowe procesy optymalizacji produktów z tworzyw sztucznych oraz sterylizacji wyrobów medycznych. Współpracowaliśmy przy tworzeniu procedur, które są dziś standardem.

Poniższy firm prezentuje, w jaki sposób przebiega proces sieciowania tworzyw w firmie BGS.
Czytaj więcej: Tworzywa sztuczne 748

Sieciowanie promieniowaniem wyrobów z tworzyw sztucznych, sterylizacja promieniowaniem wyrobów medycznych
 

Sieciowanie promieniowaniem wyrobów z tworzyw sztucznych, sterylizacja promieniowaniem wyrobów medycznych, zwiększanie odporności na zużycie wyrobów z tworzyw sztucznych

Niemcy