Już blisko 700 firm zgłosiło się na tegoroczny Plastpol

Już prawie 700 firm zgłosiło się do uczestnictwa w tegorocznych targach Plastpol. Tym samym więc nie potwierdzą się niektóre prognozy, mówiące że w obliczu kryzysu mogą to być wyjątkowo skromne targi.

Plastpol to największa wystawa tworzyw sztucznych nie tylko w Polsce, ale także w Europie Wschodniej, a jednocześnie jedno z najważniejszych w roku wydarzeń dla światowych firm z tej branży. Od kilku już lat w rankingu Polskiej Korporacji Targowej Plastpol jest na szczycie listy wśród imprez o największej liczbie wystawców zagranicznych.

Od 26 do 29 maja w Kielcach będzie można zapoznać się z najnowocześniejszymi technologiami przetwórczymi oraz maszynami i urządzeniami do przetwórstwa tworzyw sztucznych.

Na tych targach, co roku, prezentowane jest niemal wszystko, począwszy od wczesnych etapów produkcji tworzyw na ich utylizacji i recyklingu kończąc. Znaleźć można tu przede wszystkim maszyny i urządzenia do przetwórstwa tworzyw, formy i narzędzia wykorzystywane w branży, tworzywa sztuczne, komponenty, technologie recyklingu oraz zastosowania systemów informatycznych w przetwórstwie tworzyw. Swoje rozwiązania technologiczne oraz gotowe produkty oferują również firmy z branży opakowań z tworzyw sztucznych. Cztery targowe dni w halach Targów Kielce to także doskonała okazja, aby zobaczyć całe procesy technologiczne. Plastpol to miejsce, gdzie prezentowane są światowe rynkowe nowości i hity. Łącząc praktykę z teorią, tradycyjnie już, Międzynarodowym Targom Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych towarzyszy bogaty program branżowych spotkań, w których co roku uczestniczy kilkaset osób - tłumaczy Justyna Gawęcka z Targów Kielce, które organizują imprezę.

Plastpol jest najbardziej międzynarodową imprezą targową – w rankingu Polskiej Korporacji Targowej znajduje się bowiem na szczycie listy. W halach Targów Kielce wystawiają się liderzy światowego rynku oraz produkcji i dystrybucji tworzyw sztucznych - Bayer, Charmilles, Egyplast, Lumel, Mann+Hummel czy Siemens.

Kieleckie targi posiadają certyfikat UFI - najważniejszej międzynarodowej organizacji przemysłu targowego, skupiającej ponad 300 firm targowych z całego świata. Targi Kielce od pięciu lat organizują w Kijowie Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych PlastUkraina - wschodni odpowiednik Plastpolu.

W ubiegłym roku Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych odwiedziło 16 tys. osób. W trakcie wystawy swoją ofertę zaprezentowało ponad 800 firm z 33 krajów.

Czytaj więcej: Targi 805

Czołowi organizatorzy targów w Polsce, obiekty konferencyjno-szkoleniowe, organizacja i obsługa konferencji
 

Czołowi organizatorzy targów w Polsce, obiekty konferencyjno-szkoleniowe, organizacja i obsługa konferencji, seminariów, sympozjów

Polska