Kärcher idzie w kierunku transformacji cyfrowej

Kärcher idzie w kierunku transformacji…
Firma Dassault Systèmes poinformowała, że Kärcher - dostawca technologii czyszczących, wdrożył platformę 3DEXPERIENCE w celu digitalizacji istniejących procesów oraz zajęcia pozycji pioniera w dziedzinie dostarczania wydajnych, chroniących zasoby systemów czyszczących, produktów i usług.

Kärcher zdecydował się na zlokalizowane na platformie 3DEXPERIENCE rozwiązanie branżowe „Single Source for Speed”, dzięki któremu może zintegrować procesy rozwoju produktu, usprawnić wymianę wiedzy i współpracę zespołu pracowników liczącego do 1200 osób, jak również ograniczyć koszty rozwoju produktu i samej produkcji.

- Początkowo planowaliśmy wdrożyć platformę 3DEXPERIENCE w wariancie on-premise, aby wzmocnić wydajność, jakość i innowacyjność naszej marki. Jednak w momencie, gdy zrozumieliśmy jakie dodatkowe zalety i korzyści może przynieść nam platforma zlokalizowana w chmurze obliczeniowej, nie mieliśmy wątpliwości, że należy wybrać tę właśnie opcję -powiedział Michael Stritzelberger, wiceprezes firmy Kärcher.

- Wspieramy strategię naszego przedsiębiorstwa skoncentrowaną na transformacji cyfrowej realizowanej w środowisku chmury obliczeniowej, a także na zwiększeniu elastyczności produkcji i usprawnieniu wdrażania innowacji.

W kolejnym etapie, Kärcher planuje rozszerzyć zakres użytkowania platformy 3DEXPERIENCE od Dassault Systèmes i stworzyć cyfrowego bliźniaka (digital twin) dla inżynierii systemu, konfiguracji, produkcji, serwisu posprzedażowego i procesu projektowania opakowań.

- Odnoszące sukces firmy produkujące sprzęt przemysłowy muszą być w stanie określić i wyprodukować wysokiej jakości produkty dostosowane do preferencji klienta, a także móc je serwisować w każdym miejscu na świecie – i to w rekordowym tempie, bez względu na rosnącą konkurencję na rynku, złożoność i koszty - powiedział Philippe Bartissol, wiceprezes Industrial Equipment Industry w Dassault Systèmes.

- Platforma 3DEXPERIENCE jest dedykowana wszystkim firmom – bez względu na ich wielkość - poszukujących stabilnego środowiska cyfrowego, które obejmuje projektowanie, symulację, inżynierię produkcji, inżynierię serwisowania i procesy podejmowania decyzji.

Kärcher to ciesząca się renomą rodzinna firma, będąca członkiem niemieckiego „Mittelstand” - grupy niemieckich, średniej wielkości firm, które są światowymi liderami w swoich branżach. W roku 2017 osiągnęła obrót na poziomie 2,5 mld Euro i zatrudnia 12 300 pracowników w 67 krajach. Kärcher od długiego czasu wykorzystuje aplikacje Dassault Systèmes, służące do projektowania i inżynierii, które wdrożył we współpracy z partnerem Dassault Systèmes - firmą CENIT.

Źródło: Dassault Systèmes


Platforma 3DEXPERIENCE, oprogramowanie do
 

Platforma 3DEXPERIENCE, oprogramowanie do projektowania 3D, rozwiązania 3D Digital Mock Up i Product Lifecycle Management (PLM)

Polska