Kolejna emisja obligacji PCC Rokita

Kolejna emisja obligacji PCC… Notowana na warszawskiej giełdzie spółka chemiczna PCC Rokita wyemituje kolejną serię obligacji w ramach II Programu Emisji Obligacji. Oprocentowanie pięcioletnich obligacji serii BB wyniesie 5,5 proc. w skali roku, a odsetki będą wypłacane kwartalnie. Oferta obejmie 250 tys. sztuk papierów o wartości nominalnej 100 zł każda. Obligacje zostaną wprowadzone do obrotu na rynku Catalyst.

- Możemy pochwalić się bardzo dużą sprawnością w zakresie działań formalno-prawnych związanych z wprowadzaniem obligacji do obrotu na Catalyst - mówi Wiesław Klimkowski, prezes zarządu PCC Rokita SA. - Relatywnie duża płynność to jedna z istotnych zalet każdej z serii obligacji PCC Rokita.

Do tej pory spółka PCC Rokita wyemitowała obligacje o łącznej wartości 132 mln zł (obligacje serii A o wartości 15 mln zł zostały wykupione w maju 2013 r., obligacje serii AA o wartości 25 mln zł zostaną wykupione 3 października br.). Obok kredytów bankowych i tegorocznej emisji akcji emisje obligacji są głównym elementem strategii finansowania rozwoju PCC Rokita.

PCC Rokita zajmuje się produkcją i handlem produktami chemicznymi, które wykorzystywane są m.in. w branży meblarskiej, budowlanej, chemicznej i energetycznej. PCC Rokita zajmuje wiodącą pozycję na środkowoeuropejskim rynku polioli i alkali oraz jest znaczącym dostawcą związków fosforopochodnych i naftalenopochodnych.

Czytaj więcej:
Giełda 148

Ponad 1100 produktów i formulacji chemicznych
 

Ponad 1100 produktów i formulacji chemicznych dla przemysłu. Plastyfikatory uniepalniające, antyutleniacze/stabilizatory, uniepalniacze, dyspergatory i wiele innych dodatków do tworzyw sztucznych oraz butelki plastikowe

Polska, 56-120 Brzeg Dolny, Sienkiewicza 4