Kondensatory przedsiębiorczości podczas RubPlast EXPO

Kondensatory przedsiębiorczości podczas RubPlast EXPO
Tegoroczna edycja Targów RubPlast EXPO w sosnowieckim Expo Silesia, to nie tylko spotkanie branży przemysłu tworzyw sztucznych i gumy. Organizatorzy targów przy współpracy m.in. z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną przygotowali nowy projekt towarzyszący, który połączy przedsiębiorców wielu sektorów przemysłu, stworzy poważną platformę wymiany biznesowej – Kondensatory Przedsiębiorczości.

Kondensatory Przedsiębiorczości to kompleksowy projekt synergii biznesowej, którego narzędziami będą spotkania biznesowe, tzw. Matchmaking, odbywające się podczas imprez targowych w centrum targowo-konferencyjnym Expo Silesia oraz internetowa platforma www, służąca kojarzeniu branżowych uczestników. - Celem przedsięwzięcia jest stworzenie odpowiedniego podłoża dla przyszłych inwestycji, interaktywna giełda ofert i prezentacja informacji o specjalistycznych potrzebach, a przede wszystkim pomoc w pozyskaniu nowych partnerów biznesowych. Firma Expo Silesia – organizator targów, zaprosiła do wspólnego projektu instytucje wspierające przedsiębiorców: Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną i Górnośląską Agencję Rozwoju Regionalnego oraz przedstawicieli firm Poschmann Union, InnoCo, Plastigo, Azoty Tarnów. Z wielką precyzją opracowaliśmy projekt platformy biznesowej współpracy, przeznaczonej dla ściśle określonej grupy odbiorców i uczestników - mówi Tomasz Wącirz z Expo Silesia, menadżer targów RubPlast Expo.

Adresatami Kondensatorów Przedsiębiorczości są niezależni inwestorzy z branż Automotive, AGD, Elektryka, Elektronika, FMCG, Kosmetyka, i wielu innych – z wizją inwestycyjną na lata 2012-2015. Odbiorcami mają być także liderzy rynku motoryzacyjnego, potencjalni inwestorzy branżowi z parków technologicznych z całej Europy oraz firmy operujące już w specjalnych strefach ekonomicznych, zlokalizowanych w całej Polsce. - Uczestnictwo w tym branżowym projekcie zadeklarowało już ponad 200 inwestorów, zrzeszonych w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, jak i wysoko wykwalifikowana kadra naukowa uczelni technicznych, z gotowymi do wdrożenia aplikacjami, co pozwoli na skuteczny mariaż nauki i biznesu – dodaje Tomasz Wącirz. Swoją obecność potwierdziło także wielu producentów i dostawców, którzy obok know-how zapewnią zaplecze maszynowe czy produktowe.

Już teraz zapraszamy do udziału w panelach dyskusyjnych i rozmowach business to business, które odbędą się podczas targów RubPlastEXPO 2011, właśnie w ramach platformy biznesowej Kondensatory Przedsiębiorczości. Czwarta już edycja Targów Przemysłu Tworzyw Sztucznych i Gumy, umożliwi zapoznanie się z szeroką ofertą maszyn i urządzeń dla przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy, narzędzi i technologii. Na targach znajdzie się również obszerna gama urządzeń do recyklingu odpadów gumowych i z tworzyw sztucznych, materiałów wzmacniających, podkładowych oraz sprzętu informatycznego, testującego i pomiarowego. Swoją premierę będzie miał także Salon Opakowań.

W tym roku po raz pierwszy partnerem targów zostały Azoty Tarnów - wiodący polski producent tworzyw konstrukcyjnych, poliamidów, polioksymetylenu, tworzyw modyfikowanych oraz nawozów mineralnych. Wsparcie tak cenionej na rynku krajowym i zagranicznym marki podnosi rangę tego wydarzenia.

Czytaj więcej: Targi 809