La Seda wejdzie do Polski

La Seda wejdzie do Polski
Hiszpański koncern La Seda poinformował o przygotowywaniu inwestycji w Polsce. Niestety nie ma na razie zbyt wielu szczegółów.

La Seda i jej dział opakowań z tworzyw sztucznych APPE (dawny Artenius PET Packaging) stanowią jeden z największych w Europie podmiotów specjalizujących się w projektowaniu i produkcji preform PET oraz opakowań dla szerokiej gamy końcowych użytkowników, głównie dla branży spożywczej i środków osobistych. Jest również europejskim liderem recyklingu pojemników PET i głównym producentem wysokiej jakości pochodzącego z recyklingu tworzywa rPET, które nadają się do produkcji opakowań dla żywności.

Koncern dysponuje zakładami produkcyjnymi w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Belgii, Maroku, Turcji i Grecji. Teraz postanowił zwiększyć o 40 mln euro swój kapitał i przeznaczyć te pieniądze na dalsze inwestycje w Europie.

W ogłoszonej kilka dni temu strategii rozwoju wymienia Polskę jako miejsce budowy swojego kolejnego nowoczesnego zakładu. Menadżerowie La Sedy uznali, że jako lider najszybciej rozwijającego się regionu i to w dodatku takiego, na którym La Seda nie jest mocno reprezentowana, nasz kraj jest idealnym miejscem do inwestowania. Nowa strategia rozwoju objęła także budowę zakładu produkcyjnego we Włoszech, które są jednym z największych europejskich rynków opakowaniowych.

Czytaj więcej: Inwestycje 716 Rynek 830