Maciej Błasiak rezygnuje z prezesury w Ergu

Maciej Błasiak rezygnuje z prezesury w Ergu
Maciej Błasiak nie jest już prezesem spółki ERG.

Błasiak kierował firmą od czerwca 2007 r. - W ciągu ostatnich trzech lat, nasza spółka zbudowała solidne fundamenty i zdecydowanie poprawiła swoją pozycję na rynku producentów wyrobów foliowych. Przed Grupą kolejne wyzwania, jednym z nich jest rozwój spółki Bioerg.

Maciej Błasiak biorąc pod uwagę zadania związane z przyszłym rozwojem tej spółki podjął decyzję o skoncentrowaniu sie tylko na tym temacie – podkreśla Dariusz Purgał, przewodniczący Rady Nadzorczej ERG SA. - Zakładamy, że Maciej Błasiak będzie uczestniczył w dalszym rozwoju Grupy Kapitałowej, jako Członek Rady Nadzorczej ERG S.A. Równolegle w najbliższym czasie planujemy rozbudowę zespołu menadżerów spółki, który będzie uczestniczył w dalszym rozwoju Grupy – dodaje Purgał.

Za czasów prezesury Błasiaka w Ergu firma ta konsekwentnie rozszerzała asortyment oferowanych wyrobów i poprawiała wyniki finansowe. Pod koniec 2010 roku zawarto przedwstępną umowę nabycia akcji spółki Fol-Plast. Dzięki tej transakcji przychody Grupy Kapitałowej ERG w ciągu najbliższych 2-3 lat powinny wzrosnąć w granicach 30 mln złotych rocznie, a moce produkcyjne o ok 60 proc. Pierwsze efekty współpracy pomiędzy firmami powinny być widoczne w wynikach za pierwsze półrocze 2011 r.

Teraz Maciej Błasiak będzie tylko prezesem spółki Bioerg. Jest ona prekursorem produkcji opakowań z tworzyw kompostowalnych w Polsce i pierwszą polską firmą, która otrzymała prestiżowy certyfikat spełniania normy DIN EN 13432:2000. Opakowania oferowane przez Bioerg są wykonane z polimerów opartych na odzyskiwalnych naturalnych surowcach roślinnych w pełni przyjaznych dla środowiska.

Czytaj więcej: Ludzie i firmy 363

brak
 

Jesteśmy specjalistami w produkcji na szeroką skalę nowoczesnych wyrobów z tworzyw sztucznych: folii polietylenowych, wyrobów wtryskowych

Polska