Magnesy z hakiem lub oczkiem w ofercie Elesa+Ganter

Magnesy z hakiem lub oczkiem…
Firma Elesa+Ganter wprowadziła do oferty magnesy z hakiem lub oczkiem o oznaczeniu GN 50.6. Nowy produkt bazuje na wcześniejszej konstrukcji magnesów, w której magnetyczny rdzeń jest osadzony w ekranowanej stalowej obudowie. Magnes GN 50.6 jest jednak dodatkowo wyposażony w hak lub oczko. Dzięki temu może być stosowany jako narzędzie mocujące w przypadku, gdy konieczne jest zastosowanie tymczasowego rozwiązania lub gdy mocowanie nie może ingerować w konstrukcję urządzenia. Magnesy te mogą być stosowane np. jako uchwyty dla narzędzi wokół stanowiska pracy lub jako prowadnice okablowania na konstrukcjach przemysłowych.

Nowe produkty zbudowane są z dostępnego od pewnego czasu magnesu model GN 50.2, połączonego z dodatkowym, odpowiednim elementem instalacyjnym: hakiem (typ A) lub oczkiem (typ B).

Zastosowany materiał magnetyczny to twardy ferryt HF. Pozwala on uzyskać wysoką nominalną siłę przylegania oraz bardzo wysoką temperaturę pracy, do 200 st. C.

Dzięki użyciu ferrytu jako materiału magnetycznego, magnesy GN 50.6 mogą być również stosowane do mocowania elementów na konstrukcjach o wyższej temperaturze, jak na przykład korpusy zbiorników i kotłów przemysłowych.

Elesa+Ganter


Czytaj więcej: Części standardowe 141

brak
 

Standardowe elementy maszyn: uchwyty, trzpienie, wibroizolatory, zawiasy, pokrętła, magnesy, dociski, napinacze, zestawy kołowe

Polska