Maj miesiącem Plastpolu

Maj miesiącem Plastpolu
Organizowane już od 14 lat w Targach Kielce Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych PLASTPOL to największa impreza dla branży tworzyw sztucznych w tej części Europy. Od kilku już lat w rankingu Polskiej Korporacji Targowej Międzynarodowe Targi PLASTPOL są na szczycie listy wśród imprez o największej liczbie wystawców zagranicznych. PLASTPOL posiada certyfikat UFI - najważniejszej międzynarodowej organizacji przemysłu targowego, skupiającej ponad 300 firm targowych z całego świata. Impreza zdobyła także Medal Europejski dla Usług przyznawany przez Urząd Komitetu Integracji Europejskiej i Business Centre Club.

W 2009 roku impreza nie poddała się kryzysowi - w sześciu pawilonach wystawienniczych na 25 tys. mkw. zaprezentowało się 670 firm z 30 państw między innymi z Austrii, Węgier, Niemiec, Włoch, Tajwanu, Holandii, Turcji, Francji, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Chin i Indii. Tym samym goście zagraniczni stanowili ponad połowę wszystkich wystawców. W Targach Kielce stoiska miały niemal wszystkie kluczowe firmy z branży przetwórczej. Wystawcy biorący udział w PLASTPOLU mogą być pewni, że pieniądze, które przeznaczają na udział w wystawie nie są i nigdy nie będą zmarnowane. Targi odwiedziło bowiem ponad 16 000 osób.

Ponadto wyniki ankiet przeprowadzonych wśród wystawców potwierdzają, iż PLASTPOL to najlepsze miejsce do zaprezentowania swoich produktów, spotkania z potencjalnymi klientami oraz zawarcia nowych kontraktów. To najważniejszy moment w ciągu roku dla przedstawicieli tej branży. Ponad połowa respondentów stwierdziła, że targi powinny być czterodniowe, a co najistotniejsze 73% ogółu przyznało, iż tak jak do tej pory, wystawa nadal powinna odbywać się co roku. Ponadto 82% ankietowanych jest zdania, że jedna, tak duża impreza jak kielecka, na polskim rynku wystarczy, aby zaspokoić potrzeby branży. Jak również wynika z ankiety, 76% firm na pewno będzie mieć stoisko w Kielcach w 2010 roku, 23% jest skłonnych podjąć taką decyzję.

Na wystawie PLASTPOL co roku prezentowane jest niemal wszystko, co wiąże się z przetwórstwem tworzyw, począwszy od wczesnych etapów produkcji plastiku na jego utylizacji i recyklingu kończąc. Znaleźć można tu przede wszystkim maszyny i urządzenia do przetwórstwa tworzyw, formy i narzędzia wykorzystywane w branży, tworzywa sztuczne, komponenty, technologie recyklingu oraz zastosowania systemów informatycznych w przetwórstwie tworzyw. Swoje rozwiązania technologiczne oraz gotowe produkty oferują również firmy z branży opakowań.

Na XIV edycję wystawy PLASTPOL zapraszamy Państwa do Targów Kielce w dniach 25 – 28 maja 2010r.

Czytaj więcej: Targi 789

Czołowi organizatorzy targów w Polsce, obiekty konferencyjno-szkoleniowe, organizacja i obsługa konferencji
 

Czołowi organizatorzy targów w Polsce, obiekty konferencyjno-szkoleniowe, organizacja i obsługa konferencji, seminariów, sympozjów

Polska