Molykote G-9000 - smary do pracy w ekstremalnych warunkach

Molykote G-9000 - smary do…

Milar - polski dystrybutor produktów chemicznych zaprezentował nową generację smarów do pracy w wysokiej temperaturze i agresywnym środowisku - Molykote G-9000.

Produkty z tej serii to to innowacyjne smary oparte na kopolimerach fenylofluorosiloksanu, idealne dla poprawy stabilności termicznej i oksydacyjnej.


Podstawowe zalety:

  • Odporność do +220°C bez utraty wydajności w niskich temperaturach (-35°C).
  • Niższa gęstość pozwalająca na obniżenie kosztów użytkowania.
  • Możliwe zwiększenie wydajności procesu produkcyjnego poprzez uzupełnienie składu o różnego rodzaju dodatki poprawiające jego własności.

Niższy ciężar właściwy, większa wydajność

Przy niższym ciężarze właściwym smary Molykote z serii G-9000 oferują zwiększoną wydajność w porównaniu do smarów estrowych. Pozwala to w efekcie końcowym na obniżenie masy urządzenia, w którym wykorzystywany jest smar. 

Elastyczność w zakresie dodatków

Molykote serii G-9000 akceptują różne dodatki, w tym inhibitory korozji, przeciwutleniacze i dodatki AW/EP. Zdolność ta pozwala na elastyczność formułowania w celu spełnienia określonych wymagań aplikacji. Smary mogą być stosowane w kontakcie z różnego typu tworzywami, takimi jak: POM, PA 6.6, ABS, PC, PEEK.

g-9000-1

Dodatkowe informacje można uzyskać od przedstawicieli firmy Milar Sp. z o. o.  - dystrybutora smarów Molykote na polskim rynku. Milar to firma zajmująca się dystrybucją głównie produktów chemicznych. Istnieje na polskim rynku od 1990 roku, a od 2008 roku jest częścią niemieckiego koncernu Biesterfeld - wiodącego dystrybutora produktów chemicznych w Europie.


Czytaj więcej:
Maszyny 603