Możliwości symulacji w rozwiązaniach Autodesk dla przemysłu

Możliwości symulacji w rozwiązaniach…

Firma Autodesk wprowadza na rynek nowe możliwości symulacji w rozwiązaniach dla przemysłu.

- Symulacja jest jednym z kluczowych elementów prototypowania cyfrowego. Testy przeprowadzane w świecie cyfrowym ograniczają koszty związane z tworzeniem fizycznych prototypów. Pozwalają na zweryfikowanie wielu, nawet najbardziej innowacyjnych koncepcji – ocenia Andrzej Poćwierz, menedżer ds. rozwiązań dla przemysłu w spółce Autodesk, która jest jednym z liderów na rynku oprogramowania do projektowania 3D. - Według raportu Tech-Clarity, weryfikacja cyfrowych projektów przy wykorzystaniu możliwości symulacji jest jedną ze strategii gwarantujących wartość dodaną w aktualnym środowisku rynkowym – wymagającym dostarczania innowacyjnych produktów, obniżania kosztów przy jednoczesnym utrzymaniu jakości.

Zdaniem autora raportu symulacja, poza redukcją kosztów, pozwala firmom położyć większy nacisk na sam produkt – umożliwia uzyskanie głębszego wglądu i zrozumienia fizycznego zachowania produktów niż kiedykolwiek pozwalały na to testy. Daje również wolność testowania nowych, innowacyjnych pomysłów.

Autodesk proponuje obecnie możliwości symulacji umożliwiającej weryfikację, przewidywanie i optymalizację produktów. Inżynierowie mogą korzystać z narzędzi symulacyjnych ściśle zintegrowanych z Autodesk Inventor, z narzędzi do symulacji mechanicznej w programie Autodesk Simulation, a także rozwiązania Autodesk Moldflow, które jest przeznaczone dla projektantów form wtryskowych i produktów z tworzyw sztucznych.


AutodeskMożliwości symulacji w rozwiązaniach Autodesk zawierają się w trzech produktach.
Autodesk Inventor - możliwości symulacyjne Autodesk Inventor to m.in. symulacja dynamiczna (badanie ruchu i związanych z nim naprężeń), liniowe naprężenia statyczne i analiza modalna (przewidywanie naprężeń i ugięć), optymalizacja projektu parametrycznego (badanie wpływu różnych zmian parametrów projektu na jego działanie), symulacja form wtryskowych (automatyzacja najważniejszych czynności procesu projektowania form wtryskowych dla wyrobów z tworzyw sztucznych).

Autodesk Simulation – umożliwia precyzyjne przewidywanie zachowania produktu dzięki wszechstronnemu zestawowi narzędzi do symulacji mechanicznych, obejmujących zmęczenie materiału, liniowe i nieliniowe naprężenia statyczne i dynamiczne, symulację zdarzeń mechanicznych (MES), obliczeniową dynamikę płynów (CFD), elektrostatykę i multifizykę. Autodesk Simulation integruje się z Autodesk Inventor ułatwiając zastosowanie szczegółowej analizy wydajności w procesie projektowania. Jednocześnie Autodesk Simulation obsługuje wymianę danych z większością aplikacji CAD, dając możliwość wykorzystania dodatkowych informacji w środowisku wielu rozwiązań.

Autodesk Moldflow – oprogramowanie do projektowania form wtryskowych zawiera narzędzia pomocne przy optymalizowaniu projektów części z tworzyw, form wtryskowych i procesu wtryskiwania. Zakres analiz obejmuje przepływy tworzywa, systemy zasilające, chłodzenie formy, przepływ thermosetu, skurcz i wypaczenia. Producenci mogą badać wiele procesów wtryskowych, wybierając procesy i parametry, które zapewniają żądane czasy cykli i poziom jakości. Autodesk Moldflow współpracuje z Autodesk Inventor i Autodesk Simulation, obsługuje również szeroki wachlarz danych CAD, umożliwiając wdrożenie symulacji form wtryskowych w wieloplatformowym środowisku CAD.


Czytaj więcej: Oprogramowanie 289

brak
 

Firma oferuje oprogramowanie wspomagające projektowanie w branży tworzyw sztucznych

Polska