Nifco odsłania szczegóły nowej inwestycji

Nifco odsłania szczegóły nowej inwestycji
Jak informowaliśmy na początku stycznia, spółka Nifco Poland otrzymała czwarte zezwolenie na prowadzenie działalności w świdnickiej podstrefie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest-Park". Firma w szybkim tempie przystępuje do realizacji inwestycji - budowa fabryki zacznie się już w kwietniu tego roku, w chwili obecnej trwają pierwsze przyjęcia nowych pracowników. O szczegółach inwestycji poinformował w ubiegły czwartek prezes Nifco Poland, Siegfried Baier.

- Rozwój naszego zakładu w Świdnicy został zaakceptowany przez japońskiego właściciela - powiedział Baier. - Jeśli wszystko uda się zrealizować zgodnie z planem, to wiosną ruszy rozbudowa zakładu. W grudniu zakończą się prace budowlane, a finalna produkcja rozpocznie się w lutym 2015 r. W Świdnicy mamy już fabrykę oraz teren, na którym możemy się rozwijać. Ważny jest też dostęp do wykwalifikowanej kadry, sprzyjające warunki do realizacji inwestycji, a także ulgi i zwolnienia w prowadzeniu działalności na trenach objętych specjalną strefą ekonomiczną. W Polsce i w Czechach produkowane są samochody, do których dostarczamy części, w związku z tym, po sąsiedzku są nasi klienci. Te wszystkie czynniki sprawiły, że rozwijamy się w Świdnicy.

Nifco Poland zamierza zatrudnić 180 kolejnych osób i poniesie nakłady w wysokości 60 mln złotych. Rekrutacja nowej załogi już ruszyła.

- Obecnie budujemy bazę kandydatów zainteresowanych pracą, których sukcesywnie będziemy przyjmować do naszego zakładu, a największe rekrutacje planujemy przeprowadzić w styczniu 2015 r. - powiedział Rafał Prończuk, wiceprezes ds. finansów i administracji Nifco Poland. - W pierwszej kolejności poszukujemy inżynierów i specjalistów w przetwórstwie tworzyw sztucznych. W kolejnym etapie będziemy poszukiwać pracowników montażu, ale też będziemy potrzebować specjalistów utrzymania ruchu, narzędziowców, ustawiaczy wtryskarek.

Jak dodaje prezes Baier, najbardziej potrzebne są osoby o dużej sprawności manualnej, natomiast wykształcenie jest drugorzędne. Szansę na pracę mają osoby w różnym wieku, bowiem Nifco postanowiło przystąpić do rządowego programu "50 plus", który wspiera zatrudnianie osób powyżej 50. roku życia.

Nifco Poland posiada zakład produkcyjny w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Świdnicy od 2007 r. Na rozwój działalności spółka pozyskała już cztery zezwolenia. W kolejnej hali zlokalizowanej przy ul. Przemysłowej spółka będzie produkować plastikowe elementy dla przemysłu motoryzacyjnego. Nowe przedsięwzięcie będzie polegało na realizacji nowych linii technologicznych do produkcji kanałów wentylacyjnych oraz schowków samochodowych głównie dla Porsche i Volkswagena. Zakończenie inwestycji zaplanowano najpóźniej na grudzień 2016 r.

Koncern Nifco Inc. istnieje od ponad 40 lat. Posiada 37 fabryk w Azji, Ameryce Północnej i Europie. Nifco było pierwszą firmą, która wprowadziła tworzywa sztuczne jako alternatywę dla metali do produkcji tzw. fasteners, czyli zacisków, nitów i pierścieni.