Nowa folia barierowa RPC

Nowa folia barierowa RPC
Działająca także w Polsce firma RPC wprowadza na rynek dostosowaną do indywidualnych wymagań folię barierową przeznaczoną do pakowania w technologii FFS (formowanie, napełnianie i zamykanie)

Elastyczność nowej folii umożliwia termoformowanie szerokiego zakresu opakowań, np. kubków o ergonomicznym kształcie, które pozwalają następnie rodzicom karmić dziecko bezpośrednio z opakowania.

Do wyboru są materiały w wersjach przezroczystych - idealnych do prezentowania zawartego w opakowaniu produktu - lub w różnych kolorach wykorzystywanych do wyróżnienia produktów. Zamykane wieczka uzupełniają kompletne rozwiązanie do pakowania żywności dla niemowląt.

Firma RPC posiadająca duże doświadczenie w produkcji współwytłaczanej folii PP/EVOH/PP doprowadziła do optymalnego zestawienia parametrów: EVOH oferuje bardzo skuteczną barierę tlenową, a warstwa polipropylenowa doskonale chroni przed wilgocią. Połączenie tych materiałów umożliwia wydłużony okres przechowywania produktów dochodzący nawet do 12 miesięcy.

Materiały barierowe stały się ostatnio stymulatorem innowacji w sektorze żywności dla niemowląt. Oto bowiem kubeczki z tworzyw sztucznych wytwarzane z folii wysokobarierowej znakomicie trafiają w rosnące zapotrzebowanie rynku na aseptyczne opakowania do żywności dla niemowląt. Dzieje się tak dzięki połączeniu takich cech jak elastyczność projektowania, bezpieczeństwo podczas transportu, ochrona produktu przez długi okres oraz niskie koszty w porównaniu z alternatywnymi materiałami opakowaniowymi, takimi jak szkło.

Postępy w technologii pakowania FFS (formowanie, napełnianie i zamykanie) pozwoliły już w wielu produktach żywnościowych dla niemowląt zastąpić tradycyjne opakowania szklane rozwiązaniami z tworzyw sztucznych. Opakowania z tworzyw są bowiem wygodne dla użytkowników, umożliwiają łatwe podgrzewanie i są nietłukące. Ponadto lekkie tworzywa sztuczne stanowią mniejsze obciążenie dla łańcucha dostaw, a ich produkcja i recykling pochłania mniej energii i generuje niższe emisje szkodliwych substancji niż porównywalne metody stosowane w przypadku opakowań szklanych. Istotne jest tez, aby materiał używany do aseptycznego pakowania żywności dla niemowląt był w stanie zapewnić wystarczającą ochronę przed dostępem tlenu i wilgoci przez wymagany okres.

Czytaj więcej: Folia 293