Nowa folia termokurczliwa firmy Sealed Air

Nowa folia termokurczliwa firmy Sealed Air
Koncern Sealed Air pokazuje kolejne innowacyjne rozwiązanie w branży opakowaniowej. Tym razem wprowadza na rynek nową generację folii termokurczliwych Cryovac.

Sealed Air jest jednym z największych na świecie producentów rozwiązań opakowaniowych, w tym poliolefinowych folii termokurczliwych Cryovac. Właśnie przygotował ich kolejną odsłonę.

Opracowane przez Sealed Air najnowsze folie Cryovac są jeszcze cieńsze, a zarazem bardziej wytrzymałe od tych oferowanych dotychczas. Mają zastosowanie dla większości aplikacji od opakowań CD i DVD, poprzez zabawki, gry, papeterie, obrazy, artykuły biurowe, akcesoria komputerowe, bombonierki, książki, do wyrobów gospodarstwa domowego.

Nowe folie Cryovac D955 – o grubości jedynie 11 mikronów – zostały zaprojektowane w odpowiedzi na oczekiwania rynku. Użytkownicy poszukują bowiem folii cienkich, łatwych w transporcie i utylizacji, o wysokich parametrach przezroczystości, które wpływają na atrakcyjną ekspozycję pakowanego produktu. Rynek oczekuje redukcji kosztów poprzez zużywanie mniejszej ilości materiałów, neutralizowanie negatywnych efektów utylizacji odpadów na środowisko, optymalizację zużycia energii oraz poprawę atrakcyjności wizualnej pakowanych produktów – tłumaczy Sławomir Kwiatkowski, regionalny menedżer sprzedaży Sealed Air w Europie Północnej i Centralnej.

Wpisz tytuł dla obrazu

Siła i wytrzymałość powodują, że produkt ten ma przewagę nad innymi dostępnymi na rynku. Folia termokurczliwa D955 nie wymaga kompromisów pomiędzy dobrą ochroną, związaną z trwałością i bezpieczeństwem pakowania, a dobrą prezentacją produktów. Jest bowiem zaprojektowana dla produktów wymagających ekspozycji, dając tym samym konsumentom możliwość swobodnego oglądania zawartości, a nie samego opakowania.

Bardzo ważną cechą nowego systemu jest łatwość w utylizacji. 11 mikronów grubości to dużo mniej miejsca potrzebnego na transport, składowanie i recykling zużytej folii. Masa opakowania w porównaniu do najbardziej popularnych folii o grubości 15 mikronów spada o ok. 25 proc. Cienka folia oznacza również mniejsze zużycie energii podczas obróbki termicznej.

Firma Sealed Air jest globalnym liderem rynku zaawansowanych technologii opakowań ochronnych i specjalistycznych, zarówno do zastosowań przemysłowych, jak i dla konsumentów indywidualnych. W zasięgu sieci handlowej Sealed Air pozostaje niemal 80 proc. światowej populacji. Produkty oferowane przez Sealed Air, to m.in. folie termokurczliwe Cryovac i Opti, rozwiązania typu easy open oraz maszyny pakujące Shanklin.

Czytaj więcej: Folia 293 Nowości 239

brak
 

Cryovac, folia bąbelkowa, folia pęcherzykowa, folie, folie barierowe, folie termokurczliwe, food packaging, industrial packaging, instapak, koperty ochronne, maszyny, materiały opakowaniowe

Polska