Nowa siedziba firmy Dopak

Nowa siedziba firmy Dopak

15 października odbyło się pierwsze oficjalne spotkanie w nowej siedzibie wrocławskiej firmy Dopak. Nowy budynek usytuowany jest we Wrocławiu przy ulicy Kwiatkowskiego 5A. W nowoczesnym wielofunkcyjnym budynku o powierzchni 3 800 m2 znajdzie swoje miejsce pracy ponad 50 zatrudnionych w Dopaku osób.

Oczywiście oprócz powierzchni biurowych w nowej siedzibie znajdą się również wszystkie działy firmy. Pokaźną halę na parterze przeznaczono na magazyn maszyn używanych.

Firma zaprezentowała swoje Centrum Badawczo - Rozwojowe składające się z nowoczesnego technikum, laboratorium oraz prototypowni 3D. Technikum to nazwa nowoczesnego parku maszynowego składającego się 7 zaawansowanych linii automatycznych wyposażonych w technologie high-tech, przeznaczonego do wytwarzania pilotażowych i testowych wyrobów dla klientów. Celem Centrum jest realizacja projektów badawczych dotyczących technologicznego opracowywania nowych produktów lub ulepszania już istniejących wyrobów formowanych metodą wtryskową oraz kompozytową. W ramach oferowanych przez CBR usług zamówić można m.in. opracowywanie nowych mieszanek, dobór tworzywa, dodatków, barwników, określanie ich ilości, dobór technologii wykonania wyprasek oraz opracowywanie nowych technologii wtrysku.

Centrum oferuje również organizację szkoleń dla operatorów i ustawiaczy wtryskarek oraz szkolenia dla kadry kierowniczej i inżynierskiej. Sporą część Centrum zajmuje świetnie wyposażone laboratorium badania właściwości tworzyw sztucznych.

W placówce można wykonać m. in. pomiary twardości wg Shore’a, pomiary wytrzymałości na rozciąganie, ściskanie i zginanie, ocenę defektów powierzchniowych struktury, czy też pomiary masowego wskaźnika płynięcia niezbędnego do nastawienia procesu wtrysku.

dopak-siedziba-1
Nowa siedziba firmy Dopak we Wrocławiu

Budowa nowej siedziby Dopaka to następny kamień milowy w rozwoju tej firmy. Jej początki sięgają roku 1992, kiedy to swoją aktywność handlową w Polsce rozpoczęła Ursula Steiner. Sama firma powstała w 1996, zaś pani Steiner kieruje nią do dnia dzisiejszego. W ciągu tych lat firma zainstalowała ponad 2000 maszyn i urządzeń u swoich klientów.

W ofercie Dopaka znajdują się obecnie wtryskarki firmy KraussMaffei, systemy chłodzenia i odzysku ciepła ONI, podajniki i systemy centralnego podawania digicolor ale także granulatory MO.DI.TEC, czy linie do recyklingu Neue Herbold.

W zakresie rozdmuchiwarek Dopak reprezentuje w Polsce firmę BBM uzupełniając jej ofertę peryferiami włoskiego producenta Villani Giovanni. Zespół sprzedażowy Dopaka liczy obecnie 10 osób, którego wsparciem jest 15 serwisantów rozsianych na terenie całego kraju.

Kolejnym krokiem rozszerzenia działalności firmy jest otwarcie sklepu internetowego. Witryna eShop Dopak, czyli sklep online oferujący bogatą ofertę części zamiennych do maszyn przemysłowych, jest czynna codziennie przez całą dobę, dzięki czemu klienci mogą skorzystać z jej oferty niezależnie od czasu i miejsca. W internetowym sklepie e-shop Dopak znajdują się nie tylko nowe ale również używane części oraz produkty trudnodostępne na rynku.

otwarcie-dopak-min
Maszyny i usługi do przetwórstwa tworzyw
  Bydgoski Klaster Przemysłowy Dolina Narzędziowa

Maszyny i usługi do przetwórstwa tworzyw sztucznych

Polska, 52-407 Wrocław, Kwiatkowskiego 5a