Nowe elastomery termoplastyczne w ofercie A.Schulman Polska

Firma A.Schulman, międzynarodowy producent i dystrybutor tworzyw konstrukcyjnych, koncentratów barwiących, dodatków modyfikujących oraz tworzyw masowych zmienia portfel oferowanych przez siebie na polskim rynku elastomerów termoplastycznych.

- Dzięki nawiązaniu współpracy dystrybucyjnej z firmą API nasza oferta, która do tej pory obejmowała tylko grupę elastomerów TPV, została znacznie rozszerzona - mówi Andrzej Róalski, Product Manager w firmie A.Schulman. - Obecnie znajduje się w niej pełna gama elastomerów termoplastycznych, a w szczególności produkty Megol (SEBS), Raplan (SBS), Apigo (TPO), Pilon (TPU) oraz Tivilon (TPV).

Nowy partner A.Schulman, czyli firma API, to włoskie przedsiębiorstwo. Jest ono jednym z liderów w produkcji elastomerów termoplastycznych (TPE) oraz elastomerów na bazie poliuretanu (TPU). W ciągu 50 lat swojej działalności spółka zbudowała reputację uznanego dostawcy specjalistycznych i indywidualnych rozwiązań.

Elastomery termoplastyczne API można spotkać zarówno w zastosowaniach ogólnego użytku, jak również w bardziej zaawansowanych aplikacjach, takich jak przemysł samochodowy, AGD i budownictwo. Dzięki niezwykle szerokiej ofercie obejmującej różne rodzaje elastomerów, ich twardości, kolory i inne unikatowe właściwości możliwe jest zaproponowanie i dopracowanie rozwiązania praktycznie do każdej potencjalnej aplikacji.

Firma A.Schulman jest czołowym międzynarodowym dostawcą wysokiej jakości tworzyw i mieszanek polimerowych, które są używane jako surowiec w różnych branżach. Jej oferta bazuje na specjalnie przygotowanych dla klientów recepturach kompoundów tworzyw konstrukcyjnych, koncentratów barwiących i dodatków modyfikujących podnoszących właściwości tworzyw bazowych w wielu specjalistycznych zastosowaniach.

Siedziba główna firmy mieści się w Akron w amerykańskim stanie Ohio. Koncern zatrudnia ok. 2,5 tys. osób w 17 fabrykach w Ameryce Północnej, Europie i Azji. Rok obrotowy 2007 firma zamknęła obrotem 1,8 mld dolarów.