Nowe polistyreny w ofercie Styronu

Nowe polistyreny w ofercie Styronu
Firma Styron rozszerza swoją ofertę tworzyw EPS o serię gatunków Sconapor N EPS. Nowy typ poliestru do spieniania przeznaczony jest do produkcji opakowań.

Produkty EPS to lekkie, sztywne materiały piankowe z tworzyw sztucznych, dostępne w postaci perełek. Główną zaletą pianek styropianowych wytwarzanych z granulatów Sconapor EPS jest przede wszystkim odporność na ściskanie. Chociaż pierwotnie granulaty Sconapor EPS zostały opracowane w celu wytwarzania elementów izolacji cieplnej i akustycznej, to jednak Styron wciąż poszukuje dla nich nowych zastosowań.

W tym celu rozszerzyła ofertę o produkty, które mogą być używane do wytwarzania kształtek opakowaniowych z pianki styropianowej. Każdy z czterech nowych typów tworzywa cechuje inny rozmiar perełek, co przekłada się na różne gęstości pianki. Tym samym produkty Sconapor N EPS przeznaczone są dla odbiorców wykorzystujących polistyren do wytwarzania opakowań dla elektroniki użytkowej i sprzętu AGD.


- Stosując nasz materiał opakowaniowy jego użytkownicy mogą zabezpieczać podczas transportu i bezpiecznie przesyłać produkty o dowolnych kształtach i rozmiarach. Spieniony polistyren zapewnia bowiem znakomitą ochronę, pozostając konkurencyjny cenowo w stosunku do innych materiałów zabezpieczających – zachwala nowość John Case, dyrektor ds. globalnego marketingu produktów opakowaniowych firmy Styron.

Przyznaje też, że jednym z najważniejszych oczekiwań odbiorców jest wysoka dostępność określonych gatunków opakowaniowych tworzyw EPS. W tym celu powinny być one wytwarzane w pobliżu zakładów produkcyjnych odbiorców. W sytuacji gdy wiele przedsiębiorstw z branży elektronicznej i sprzętu AGD przenosi produkcję do Europy Środkowej i Wschodniej, Styron jest w stanie sprostać tym wymogom.

Czytaj więcej: Polistyren (PS) 96