Nowe tworzywa Grafe Polymer Technik

Nowe tworzywa Grafe Polymer Technik
Spółka Grafe Polymer Technik specjalizuje się w dziedzinie modyfikowania termoplastycznych tworzyw sztucznych oraz produkcji przewodzących ładunki elektryczne tworzyw wykonanych z zastosowaniem przewodzącej sadzy. Właśnie wprowadziła na rynek produkty odpowiadające tego rodzaju aktywności.

- Oferowany przez nas asortyment tworzyw elektrycznie przewodzących został poszerzony o tworzywa techniczne. Oprócz znanych materiałów do stosowania w produkcji zbiorników magazynowych i transportowych, pojemników osłonowych urządzeń chemicznych, przewodów elastycznych i rurowych oraz opakowań podzespołów elektronicznych do naszych najnowszych produktów zaliczają się elektrycznie przewodzący poliamid 6 oraz elastomery, jako materiały konstrukcyjne - mówi Marco Kunze, prezes spółki Grafe Polymer Technik GmbH.

Dotychczasowe tworzywa poliolefinowe zostały uzupełnione o łatwo płynące warianty. Nadają się one zwłaszcza do produkcji elementów konstrukcyjnych o cienkich ściankach, skomplikowanej geometrii i długich drogach przepływu. Nowością jest także przewodzące elektrycznie tworzywo PS stosowane w produkcji elementów i folii do wgłębnego formowania.

Kolorowe przewodzące tworzywa z asortymentu Colorstat wykonane z polipropylenu i ABS zostały dodatkowo udoskonalone pod kątem posiadanych właściwości mechanicznych oraz uzupełnione o kolejne odcienie kolorystyczne. Zastosowanie znajdują one przede wszystkim w produkcji narzędzi elektronicznych, przezroczystych pojemników magazynowych oraz obudów i pojemników do przenoszenia elektronicznych instrumentów pomiarowych.

Grafe Polymer Technik, to część firmy Grafe Advanced Polymers, która specjalizuje się w modyfikacji termoplastycznych tworzyw sztucznych zarówno pod kątem kolorystyki, jak i właściwości fizykochemicznych.


Barwniki, koncentraty barwiące, tworzywa barwione w masie, stabilizatory termiczne, środki poślizgowe
 

Barwniki, koncentraty barwiące, tworzywa barwione w masie, stabilizatory termiczne, środki poślizgowe i smarne, antyblokery, stabilizatory UV, uniepalniacze

Polska, 42-700 Lubliniec, Oleska 85