Nowe umowy Krakchemii

Nowe umowy Krakchemii
1,02 mln zł zysku za pierwszą połowę roku osiągnęła Krakchemia. To nieco słabszy wynik w porównaniu z 2008 r. Jednocześnie przychody firmy wyniosły 126,21 mln zł wobec 165,12 mln zł rok wcześniej. Niedawno firma podpisała też dwie kolejne umowy handlowe.

Pierwszą umowę o współpracę zawarła Krakchemia z firmą GG Plast Technology. Na jej mocy uzyskała pośrednictwo w sprzedaży maszyn do produkcji i przetwórstwa folii polietylenowych i polipropylenowych. Tym samym będzie mogła oferować zarówno linie do rozdmuchu folii, jak i zgrzewarki, drukarki fleksograficzne oraz instalacje do recyklingu odpadów foliowych. Jest to potwierdzenie coraz mocniejszego zaangażowania krakowskiej spółki w działalność na polu dystrybucji maszyn do przetwórstwa.

Krakchemia z nowymi umowami

Druga z umów dotyczy kontraktu z Wawa Medica. Za sprawą wzajemnego porozumienia obydwu podmiotów Krakchemia stała się wyłącznym dystrybutorem w naszym kraju ulepszacza do produkcji wyrobów z tworzyw sztucznych o nazwie Velothene. Jest to dodatek do tworzyw sztucznych podnoszący jakość otrzymanego produktu oraz znacznie obniżający koszty procesu produkcyjnego. Zdaniem przedstawicieli Krakchemii ulepszacz do polimerów o takim działaniu, stosowany w procesie przetwarzania granulatów z tworzyw sztucznych, jest innowacją na rynku polskim.

Druga umowa stanowi o tyle istotne poszerzenie oferty produktowej, gdyż sprzedaż granulatów tworzyw sztucznych stanowi w tej chwili ok. 88,4 proc. przychodów Krakchemii. Jej największym odbiorcą jest przedsiębiorstwo Poliplastic z Bydgoszczy. Z kolei sprzedaż folii opakowaniowych to 8,2 proc. przychodów. Charakteryzuje się ona niewielkimi fluktuacjami wynikającymi z sezonowości przypadającymi na okres wiosenno-letni.

Czytaj więcej: Umowy 131

Handel hurtowy artykułami chemicznymi - granulaty
 

Handel hurtowy artykułami chemicznymi - granulaty, tworzywa konstrukcyjne, koncentraty barwiące, folie

Polska