Nowe wtryskarki koncernu Wittmann Battenfeld

Nowe wtryskarki koncernu Wittmann Battenfeld
Koncern Wittmann Battenfeld wprowadza na rynek nowy typ swoich wtryskarek. Swoje nowości pokazał m.in. na niedawnych Dniach Kompetencyjnych – imprezie promującej rozwiązania firmy. Odbyła się ona w austriackiej miejscowości Kottingbrunn.

Pierwsza nowość Wittmann Battenfeld to wtryskarki z serii MacroPower. Są to dwupłytowe maszyny o sile zamykania 800 – 1600 ton oraz jednostkami zamykania 3400, 5100 8800 dla MacroPower 800 oraz jednostkami zamykania o rozmiarze 8800, 13800, 19500 dla MacroPower 1300 i MacroPower1600.

Jedną z przewag nowego modelu wtryskarek jest ich rozmiar. Dla przykładu, jak tłumaczą przedstawiciele Battenfelda, MacroPower 800 ma 8,7 metra długości, co jest mniejsze od 9,2 metra i 10,3 metra w przypadku porównywalnych maszyn innych producentów. Większy model MacroPower 1000 mierzy 10,1 metra, a porównywalne wtryskarki na rynku osiągają długość 10,6 metra i 11,3 metra. To ważne, bo wiadomo, że obecnie kwestia posadowienia maszyn odgrywa obok ich wydajności energetycznej jedną z ważniejszych kwestii przy projektowaniu parku maszynowego.

MacroPower 800, Wittmann Battenfeld


Jak wyjaśnia Battenfeld, wtryskarki MacroPower cechują się także niższą wagą niż wiele innych dostępnych na rynku rozwiązań. MacroPower 800 waży 37 ton, podczas gdy maszyny o podobnej wielkości zamykania mają ok. 38-43 ton wagi. Warto wiedzieć, że z wtryskarkami MacroPower Battenfeld wraca do segmentu dużych wtryskarek.

Drugi nowy typ wtryskarek pokazanych przez koncern to MicroPower. Battenfeld jest od lat wiodącym oferentem wtryskarek do mikrowtrysku. Nowa wtryskarka MicroPower będzie zastępować w przyszłości wtryskarki Mikrosystem. Podczas pokazu prezentowano produkcję gniazda o gramaturze 0,0035 cm3. Nowa maszyna MicroPower jest oferowana w dwóch wielkościach siły zamykania 5 i 15 ton. Modularna budowa maszyny pozwala na jej optymalne dostosowanie do wymagań procesu.

Podczas Dni Kompetencyjnych swoją premierę miały też urządzenia peryferyjne. Pokazano nowe roboty Wittmann wyposażone w funkcję planowania ruchów TruePath, funkcję wiążącą pozycje robota z pozycją wypraski SoftTorque oraz z funkcją SafeMotion kontrolującą siłę oporów podczas ruchu robota. Dzięki tej funkcji w przypadku jakieś kolizji robota z formą lub osłoną, można uniknąć jego uszkodzenia. Wittmann zaprezentował również szeroką gamę termostatów wodnych i olejowych oraz najnowszą suszarkę Drymax Aton. Prezentacja całej gamy podajników w tym nowych Feedmax B oraz dozowników grawimetrycznych i objętościowych dopełniła naszej prezentacji.

Czytaj więcej: Wtryskarki 442

Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia peryferyjne do przetwórstwa tworzyw sztucznych
 

Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia peryferyjne do przetwórstwa tworzyw sztucznych

Polska, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, Radziejowicka 108, Adamowizna