Nowe zezwolenia w Tarnobrzeskiej SSE

Nowe zezwolenia w Tarnobrzeskiej…
Agencja Rozwoju Przemysłu wydała pięć nowych zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Dwa z nich dotyczą firm związanych z branżą tworzyw sztucznych.

W rejonie inwestycyjnym Ożarów Mazowiecki (podstrefa Radom) zainwestuje spółka Danpol Danielak. Kosztem 12 mln zł firma chce rozwijać produkcję zakrętek z tworzyw do lakieru do paznokci oraz zakrętek dla branży farmaceutycznej. Dzięki inwestycji powstaną co najmniej trzy nowe miejsca pracy. Będzie to drugie zezwolenie dla firmy obecnej na rynku od 1993 roku (od 2002 roku jako spółka jawna).

W podstrefie Nowa Dęba 24 mln zł zainwestuje firma Marma Plast. W ramach prowadzonych działań spółka zbuduje halę produkcyjną i magazynową, zmodernizuje istniejące budynki i rozpocznie produkcję m.in. membran wysoko- i niskoparoprzepuszczalnych, materiałów wygłuszających oraz artykułów higieny osobistej i szpitalnej. Pracę w nowych zakładach znajdzie co najmniej 10 osób.

Łącznie pięć spółek zainwestuje 200 mln zł i utworzy 80 nowych miejsc pracy. Od początku tego roku na terenie TSSE wydano już 14 zezwoleń na prowadzenie działalności, zaś do końca roku planuje się wydanie kolejnych 24 zezwoleń. Tegoroczne nakłady inwestycyjne wynoszą już ponad 661 mln zł, a firmy zadeklarowały zatrudnienie 230 pracowników. Od momentu powstania w 199 roku TSSE Euro-Park wydała blisko 260 zezwoleń, które pozwoliły na utworzenie 27 tys. miejsc pracy. Łączne nakłady inwestycyjne w strefie przekroczyły 7,8 mld zł.