Nowi członkowie PIPCh

Nowi członkowie PIPCh
Zarząd Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego przyjął decyzjami z 30 sierpnia i 4 września br. w poczet swoich członków dwie kolejne firmy - PRiM Chemorozruch Sp. z o.o. oraz Polman SA.

Przedsiębiorstwo Remontów i Modernizacji Chemorozruch Sp z o.o. to firma prowadząca prace inwestycyjne, remontowe i modernizacyjne. Sprawuje także serwis techniczny dzięki jednostkom terenowym zlokalizowanym w Gdańsku, Płocku, Puławach i Oświęcimiu. Działalność spółki obejmuje m.in. wytwarzanie i montaż urządzeń przemysłowych, naczyń ciśnieniowych, remonty maszyn i urządzeń przemysłowych, obróbkę skrawaniem, gięcie rur, blach, kształtowników czy prace spawalnicze. Firma oferuje również usługi dźwigowo-transportowe, zajmuje się także montażem różnego rodzaju konstrukcji stalowych, instalacji i ciągów technologicznych i in.

Przedsiębiorstwo Chemorozruch zostało utworzone w 1971 roku. W 1991 roku zostało przekształcone w Jednoosobową Spółkę Skarbu Państwa, a następnie sprywatyzowane. 100 proc. udziałów spółki znajduje się w rękach Inwestorów polskich.

Działająca od 25 lat warszawska spółka Polman SA oferuje profesjonalne usługi dla przemysłu. Swoją działalność w zakładach przemysłowych rozpoczęła od wysokociśnieniowego czyszczenia urządzeń i instalacji, które do dzisiaj pozostaje główną specjalizacją spółki. W ostatnich latach firma poszerzyła zakres swojej działalności i obejmuje obecnie następujące usługi: czyszczenie wysokociśnieniowe powierzchni i instalacji przemysłowych (hydrodynamika), czyszczenie niskociśnieniowe instalacji przemysłowych (pigging), chemiczne czyszczenie i trawienie instalacji przemysłowych, odkurzanie i odpylanie obiektów przemysłowych, podciśnieniowy załadunek, transport i rozładunek materiałów sypkich, półpłynnych i płynnych, czyszczenie i płukanie układów olejowych wraz z wymianą oleju, hydrodynamiczne czyszczenie podgrzewaczy powietrza i spalin, obsługę reaktorów katalitycznych, absorberów i bioreaktorów, bezwykopowe naprawy rurociągów przemysłowych do 10 Bar, inspekcję i diagnostykę instalacji przemysłowych, kompleksowe remonty oraz serwis chłodni kominowych, prace remontowe, naprawcze i konserwacyjne instalacji przemysłowych z branży mechanicznej, odbiór i utylizację wytworzonych odpadów.

Czytaj więcej: Rynek 830