Nowy członek zarządu w BOP

Nowy członek zarządu w BOP
Radosław Majczak obejmie stanowisko Członka Zarządu - Dyrektora ds. Produkcji w Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. (BOP). Został on powołany do pełnienia tej funkcji przez PKN ORLEN SA i zastąpi Piotra Żehaluka z dniem 16 grudnia 2017 roku.

Radosław Majczak posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w obszarze produkcji poliolefin. Karierę zawodową rozpoczął w PKN ORLEN S.A. jako aparatowy, gdzie następnie wielokrotnie awansował i został kierownikiem Wydziału Polipropylenu. Do BOP przeszedł, kiedy spółka powstała w 2003 roku. Brał udział w budowie i uruchomieniu dwóch światowej skali instalacji do produkcji polietylenu wysokiej gęstości Hostalen oraz polipropylenu Spheripol. Od paru lat pełni funkcję Dyrektora Produkcji Polimerów w BOP. Radosław Majczak ukończył Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska na Politechnice Łódzkiej oraz studia podyplomowe w zakresie Organizacji i Zarządzania oraz Bezpieczeństwa Procesów Przemysłowych. Posiada również dyplom Executive MBA Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Pozostały skład Zarządu BOP pozostaje bez zmian. Stanowią go: Joseph Tanner - Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny; Jaap Rabou - Członek Zarządu i Dyrektor Sprzedaży oraz Tomasz Szymański - Członek Zarządu i Dyrektor Finansowy.

BOP jest spółką joint venture, utworzoną przez Basell Europe Holdings B.V. i PKN ORLEN S.A., w której każdy z partnerów ma 50% udziałów. Spółka posiada w Płocku zakłady do produkcji polipropylenu i polietylenu.

Źródło: Basell Orlen Polyolefins