Nowy dodatek d2p do tworzyw sztucznych

Nowy dodatek d2p do tworzyw sztucznych
Firma Ecoplastic Polska wprowadza na rynek nowy dodatek modyfikujący do tworzyw sztucznych, który zapewnia ochronę antymikrobową.

Dodatek przygotowany przez brytyjską firmę Symphony Environmental i prezentowany przez jej polskiego partnera Ecoplastic Polska będzie się nazywał d2p „Designed to Protect”. Zapewnia on działanie antymikrobowe i grzybobójcze. Jest oferowany w postaci granulatu. Posiada charakter nieorganiczny, mały rozmiar cząsteczki oraz wysoką odporność aktywnego składnika na temperatury.

Wszystko to sprawia, że produkt jest doskonały do zastosowania go w szerokiej gamie procesów polimerowych.

d2p zawiera słabo rozpuszczalną sól z domieszką srebra, która powoduje powolne uwalnianie się jonów srebra, w bezpieczny sposób hamując rozwój bakterii i grzybów. Uwalnianie się aktywnego srebra daje produktom możliwość maksymalnie długoterminowego oddziaływania na wyroby wykonane z tworzyw sztucznych.

d2p można używać razem z dodatkami oksy -biodegradowalnymi z grupy d2w. Nie wpływa to na fazę utleniania, jednak trzeba pamiętać, że w takiej sytuacji proces biodegradacji produktu z tworzywa sztucznego może się znacznie opóźnić lub nawet ustać całkowicie.

Dodatki d2p mogą być przetwarzane przy temperaturach dochodzących do 600 st. C i to bez utraty swoich właściwości przeciwbakteryjnych. Mogą być również stosowane w takich gatunkach polimerów jak polietylen, polipropylen, polichlorek winylu, polistyren oraz PET.

Do najważniejszych korzyści używania d2p należy zaliczyć oddziaływanie przeciwko zanieczyszczeniu krzyżowym, zakażeniom w przemyśle żywieniowym i zakładach opieki zdrowotnej, plamom, odbarwieniom.

Jak tłumaczą przedstawiciele firmy Ecoplastic Polska, d2p zawiera składniki spełniające wymogi FDA (Amerykańskiej Agencja ds. Żywności i Leków) i EPA ((Agencji Ochrony Środowiska) i wynikające z nich kryteria bezpieczeństwa w przypadku kontaktu z żywnością. Aktywne składniki d2p zostały z powodzeniem przetestowane już na ponad 50 pospolitych organizmach, takich jak MRSA, E. Coli, Salmonella, Pseudomonas i Aspergillus Niger, w ponad 2 tys. prób.


brak
 

Dodatki do produkcji oksybiodegradowalnych (oxobiodegradable) miękkich i półsztywnych tworzyw sztucznych, pro-degradanty, dodatki antybakteryjne, antygrzybiczne, antyalgowe w każdej postaci

Polska