Nowy dyrektor generalny Lanxess Central Eastern Europe s.r.o.

Nowy dyrektor generalny Lanxess…

Z dniem 1 października 2020 r. nowym dyrektorem generalnym koncernu Lanxess Central Eastern Europe s.r.o. z siedzibą w Bratysławie mianowany został Ralf Krueger (58). Obecnie kieruje Zarządem ds. Krajów i Przedstawicielstw Grupy (Country & Agency Management), organizując globalne struktury sprzedaży. Na swym nowym stanowisku zastąpi Wolfganga Heuchela (65), który po 39 latach kariery w koncernach Lanxess i Bayer udaje się na zasłużoną emeryturę.

- Europa Środkowa i Wschodnia stanowi dla Lanxess ważny, perspektywiczny obszar wzrostu. Pod kierownictwem Wolfganga Heuchela nasza działalność w regionie w ostatnich latach znakomicie się rozwijała. Serdecznie dziękuję mu za jego zaangażowanie i wybitne osiągnięcia oraz składam życzenia wszystkiego najlepszego w nowym etapie życia - powiedział Anno Borkowsky, członek zarządu Lanxess AG. - Ralf Krueger dysponuje bogatym doświadczeniem zdobytym w naszych regionach na całym świecie. Jest doskonale przygotowany, by utrzymywać te wzrostowe trendy w Europie Środkowej i Wschodniej. Życzę mu wszelkich sukcesów i powodzenia!

Ralf Krueger przez blisko 35 lat pracował dla koncernów Bayer i Lanxess. W tym okresie sprawował liczne funkcje kierownicze. Od 2016 roku kieruje w Zarządem ds. Krajów i Przedstawicielstw Lanxess. Jego bezpośrednim przełożonym na nowym stanowisku będzie Anno Borkowsky, członek zarządu koncernu.

Od 2008 roku Grupa zajmująca się produkcją specjalistycznych środków chemicznych zarządza swoją działalnością w Europie Środkowej i Wschodniej za pośrednictwem Lanxess Central Eastern Europe. Spółka, której główna siedziba mieści się w Bratysławie (Słowacja), posiada również oddziały w Warszawie (Polska), Budapeszcie (Węgry), Wiedniu (Austria) i Belgradzie (Serbia). Lanxess Central Eastern Europe opiekuje się klientami w ponad 20 krajach regionu.


Czytaj więcej:
LANXESS jest jednym z najważniejszych producentów
 

LANXESS jest jednym z najważniejszych producentów specjalistycznych środków chemicznych na świecie. Przedmiotem działalności koncernu jest opracowywanie, produkcja i dystrybucja półproduktów chemicznych, dodatków, specjalistycznych substancji chemicznych oraz tworzyw sztucznych.

Polska, 02-017 Warszawa, Aleje Jerozolimskie 123 A

Reportaże

Forum