Nowy kopolimer PP do wtrysku

Nowy kopolimer PP do wtrysku
Basell Orlen Polyolefins Sprzedaż Sp. z o.o. wprowadziła na polski rynek najnowszy gatunek kopolimeru udarowego polipropylenu, który jest produkowany w Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o w Płocku. Nowy gatunek nosi nazwę Moplen EP2582.

Moplen EP2582 charakteryzuje się bardzo dużym wskaźnikiem szybkości płynięcia MFR = 100 g/10 min. i przeznaczony jest do produkcji cienkościennych wyrobów metodą wtrysku. Produkt ten zawiera środek nukleujący oraz dodatek antystatyczny. Moplen EP2582 może być używany również do produkcji wyrobów o bardzo złożonych przekrojach i długiej drodze płynięcia, np. kosze ażurowe na bieliznę i pranie, kosze na śmieci, doniczki dla szkółkarstwa, artykuły meblarskie (tj. szuflady, listwy, półki), skrzynie ogrodowe i wiele innych. Najszerszym zakresem zastosowań tego produktu są opakowania i pojemniki cienkościenne, również z wykorzystaniem techniki etykietowania w formie IML. Moplen EP2582 jest dopuszczony do kontaktu z żywnością.

kopolimer pp


Moplen EP2582 łączy odpowiednio wysoką sztywność z dobrą udarnością, również w temperaturze poniżej 0 st. C. Tworzywo to charakteryzuje się doskonałymi właściwościami mechanicznymi połączonymi z wysoką płynnością. Dzięki pakietowi antystatycznemu wytwarzane detale wtryskowe są łatwo usuwane z formy. W porównaniu z dotychczas używanymi na tego typu wyroby kopolimerami o dwukrotnie niższym wskaźniku szybkości płynięcia, uzyskuje się większą wydajność (nawet do 35%) i mniejsze zużycie energii elektrycznej. Dodatkowo, korzystnie zwiększa się elastyczność wtryskarki poprzez zmniejszenie siły zamknięcia formy i obniżenie ciśnienia wtrysku.

Podstawowe właściwości kopolimeru Moplen EP2582

moplen


Czytaj więcej: Polipropylen (PP) 161