Nowy poliamid partnera firmy Bibus Menos

Niemiecka firma EOS, której przedstawicielem w Polsce jest spółka Bibus Menos wprowadziła na rynek kolejny materiał z rodziny tworzyw sztucznych. Tym razem jest to poliamid PA 2202 Black, który bazuje na poliamidzie 12 i jest stosowany w systemach EOSINT P 3xx oraz EOSINT P 730.

W systemach Eosint P wykorzystuje się takie proszki jak poliamid, poliamid wzmacniany włóknem szklanym, poliamid wzmacniany włóknem węglowym, alumide (mieszanina poliamidu i proszku aluminiowego). Materiały wykorzystywane w tych systemach pozwalają na produkcję w pełni funkcjonalnych prototypów o dobrych właściwościach mechanicznych i termicznych. Dodatkowe wzmacnianie szkłem bądź włóknem węglowym podnosi odporność termiczną i wytrzymałość mechaniczną pozwalając na wykorzystanie takich części przy testach z wysokim obciążeniem termicznym.

Nowy materiał PA 2202 Black jest zbliżony swoimi właściwościami do PA 2200 i został stworzony z myślą o takich branżach jak motoryzacja - deski rozdzielcze, panele, elektronika, AGD i RTV (wszelkiego typu obudowy. Wszędzie tam bowiem oprócz dobrych parametrów mechanicznych i temperaturowych ważnym aspektem jest kolor. Dzięki temu modele zbudowane z PA 2202 doskonale odwzorowują finalny produkt, bez potrzeby dodatkowego wykańczania. Innymi słowy typowym zastosowaniem tego materiału są w pełni funkcjonalne prototypy z łatwością wytrzymujące wysokie obciążenia zarówno mechaniczne jaki termiczne.


brak
 

Pneumatyka, mechatronika, automatyka, drukarki 3D, hydraulika siłowa, technika szynowa, pompy i zbiorniki, projektowanie

Polska