Nowy polietylen wysokiej gęstości w ofercie BasellOrlen Polyolefins

Nowy polietylen wysokiej gęstości w ofercie BasellOrlen Polyolefins
Firma BasellOrlen Polyolefins Sprzedaż wprowadziła do swojej oferty nowy gatunek polietylenu wysokiej gęstości.

Nowość BOPS to tworzywo przeznaczone do wykorzystania przez producentów kabli. Materiał, zgodnie z zapewnieniami przedstawicieli firmy, przewyższać ma standardy przemysłowe obowiązujące w przemyśle kablowym. Polietylen trafił do sprzedaży pod handlową nazwą Petrothene KR52828E.

Surowiec jest już dostępny w kolorze czarnym i jest produkowany przy użyciu oryginalnej technologii Hostalen ACP należącej do Grupy LyondellBasell. Jest to nowy gatunek multimodalnego polietylenu dużej gęstości, który jest stosowany na powłoki zewnętrznych kabli zasilających średniego napięcia. Gatunek spełnia wymagania ASTM D 1248, type III, Class C, Category 5, Grade J4.

We wspomnianych wyżej zastosowaniach, polietylen zapewnia dobrą wytrzymałość stopu oraz doskonałe właściwości fizyczne, w tym wysoką wytrzymałość na rozciąganie i wydłużenie, jak również dobrą odporność na ścieranie.

Tworzywo wyróżnia się również lepszą przetwarzalnością w porównaniu ze standardowymi materiałami HDPE, co ma kluczowe znaczenie dla produkcji powłok kablowych. Gatunek jest już stosowany przez europejskich przetwórców i producentów kabli. Ponadto gatunki HDPE wytwarzane w technologii Hostalen ACP wykazują w długim okresie lepsze właściwości fizyczne w wielu zastosowaniach zewnętrznych, takich jak np. rury ciśnieniowe oraz kable i powłoki kablowe.


Czytaj więcej: Polietylen (PE) 131