Nowy prezes Basell Orlen Polyolefins

Nowy prezes Basell Orlen Polyolefins
Od 1 marca Thomas Srnka obejmie stanowisko prezesa zarządu i dyrektora generalnego Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. Zastąpi on na tym stanowisku Dicka Stolwijka, który zarządzał BOP przez ostatnie trzy miesiące.

Thomas Srnka jest inżynierem chemii, pochodzi z USA. Z LyondellBasell oraz prawnymi poprzedniczkami firmy związany jest od 31 lat. W tym czasie pełnił rozmaite funkcje w wielu regionach świata - ostatnio pełnił funkcję dyrektora produkcji na region obu Ameryk w LyondellBasell oraz był prezesem należącej do koncernu firmy Petroken w Argentynie.

- Cieszę się, iż obejmując stanowisko prezesa zarządu i dyrektora generalnego BOP, będę mógł rozwijać firmę w oparciu o jej dotychczasowe osiągnięcia i sukcesy - powiedział Srnka.

W skład zarządu Basell Orlen Polyolefins wchodzą także: Jerzy Nowaliński (dyrektor ds. produkcji), Helena Huovinen (dyrektor marketingu, sprzedaży i łańcucha dostaw) oraz Jacek Podgórski (dyrektor finansowy).

Dick Stolwijk, który stanowisko prezesa BOP objął w grudniu ub.r. po nagłej śmierci poprzedniego prezesa, Steve'a Dwyera, został powołany na stanowisko dyrektora ds. strategii, planowania i analiz w spółce LyondellBasell w Rotterdamie. Przed objęciem stanowiska prezesa BOP, Dick Stolwijk przez ponad pięć i pół roku był członkiem zarządu BOP, pełniąc jednocześnie funkcję dyrektora ds. marketingu, sprzedaży i łańcucha dostaw. Był także prezesem zarządu Basell Orlen Polyolefins Sprzedaż Sp. z o.o. (BOPS), spółki handlowej w pełni zależnej od
BOP. Od 2008 r. Dick Stolwijk był także prezesem Fundacji PlasticsEurope Polska.

- Praca w BOP i BOPS była dla mnie wspaniałym doświadczeniem zawodowym - mówi Stolwijk. - Polska to kraj o ogromnych możliwościach rozwoju, którego wielką zaletą jest stabilna gospodarka. Czuję się zaszczycony, że mogłem przyczynić się do rozwoju polskiego rynku poliolefin.