Nowy zakład koncernu DSM

Nowy zakład koncernu DSM
Koncern DSM otworzył nowy zakład produkcyjny dla swojego tworzywa Stanyl Fortii.

Nowy zakład produkcyjny zlokalizowany został w Holandii. Umożliwi on czterokrotny wzrost wydajności produkcyjnej Stanylu ForTii, co jest niezbędne dla zaspokojenia zapotrzebowania rynku na ten polimer, stosowany głównie w elektronice, m.in. w telefonach komórkowych oraz obwodach drukowanych do komputerów osobistych.

- Zwiększenie wydajności jest kolejnym znaczącym krokiem w rozwoju tego unikalnego materiału. Świadczy to również o tym, że DSM wciąż inwestuje w innowacje – mówi Roelof Westerbeek, prezes DSM Engineering Plastics.

Gart Kostermans, dyrektor projektu Stanyl ForTii z DSM Engineering Plastics dodaje: - Stanyl ForTii wspiera trendy rynkowe zmierzające do miniaturyzacji i konwergencji urządzeń elektronicznych. W oparciu o posiadane solidne programy klientów, oczekujemy, że zwiększony potencjał wykorzystamy całkowicie w najbliższej przyszłości. Utrzymywana tendencja wzrostu szybko doprowadzi DSM Engineering Plastics do ponownego zwiększenia mocy wytwórczych Stanylu ForTii.

Stanyl ForTii jest bezhalogenowym, trudnopalnym poliamidem wysokotemperaturowym. Rozszerza on zakres aktualnych zastosowań produktów z tworzywa Stanyl i pomaga w uzyskaniu wyższych osiągów swoich aplikacji. Wspomaga lutowanie bezołowiowe i nadaje się nawet dla najbardziej wymagających zastosowań technologii montażu powierzchniowego w elektronice.

Nowy zakład koncernu DSMCzytaj więcej: Ze świata 316 Inwestycje 716

Termoplastyczne tworzywa konstrukcyjne: poliamidy Stanyl® i Stanyl ForTii® , poliamidy Akulon® i Novamid®
 

Termoplastyczne tworzywa konstrukcyjne: poliamidy Stanyl® i Stanyl ForTii® , poliamidy Akulon® i Novamid®, poliamid EcoPaxx, poliestry Arnitel®, Arnite®

Polska