Nowy zakład wytwarzania PP koncernu SABIC

Nowy zakład wytwarzania PP…
Koncern SABIC kontynuuje globalną ekspansję, otwierając pilotażowy kompleks produkcji polipropylenu (PP) w Geleen w Holandii oraz ogłaszając nową inwestycję w najnowocześniejszą instalację wytłaczania PP, która zostanie wybudowana w tej samej lokalizacji.

Oba zakłady są efektem realizacji strategii SABIC jako światowego lidera w branży chemicznej, której hasło brzmi "Chemia ma znaczenie".

Uroczystość otwarcia kompleksu poprowadził Yousef Al-Benyan, wiceprezes i dyrektor generalny SABIC w towarzystwie ministra gospodarki Holandii Henka Kampa.

- W czasach zmian firmy mają dwie możliwości: być liderem lub pozwoli na to komuś innemu - powiedział Al-Benyan podczas ceremonii otwarcia. - W koncernie SABIC mamy długoterminową wizję zrównoważonego sukcesu naszych klientów i stale pracujemy nad tworzeniem i dostarczaniem innowacyjnych rozwiązań, które odpowiadają na ich wyzwania. Mam tu na myśli innowacyjne myślenie, poszerzanie i udoskonalanie naszego portfolio, a także - jak pokazujemy to dzisiaj - inwestowanie w technologie i innowacje - dodał.

Zgodnie ze strategicznym zaangażowaniem SABIC w innowacyjność zorientowaną na klienta, nowy zakład wytwórczy polipropylenu, zlokalizowany w Global Technology Center for Europe w Geleen, będzie zajmował się projektowaniem polipropylenu następnej generacji. Zakład umożliwi przyspieszenie rozwoju i komercjalizacji wysoce innowacyjnych rozwiązań materiałowych, które zaspokoją rosnące potrzeby różnych branż, m. in. motoryzacyjnej, ochrony zdrowia, higieny osobistej oraz opakowań.

- Region Limburg znany jest z rozwoju nowych i innowacyjnych form działalności przemysłowej w celu utrzymania wzrostu gospodarczego. Nowa inwestycja SABIC w Geleen jest dobrym przykładem udanej i bliskiej współpracy między dużą firmą przemysłową, instytutami badawczymi oraz władzami samorządowymi. Nowy zakład jest mile widzianym dodatkiem do Campusu Chemelot. Jestem pewien, że inwestycja ta wniesie pożyteczny, długoterminowy wkład do naszej gospodarki i rozwoju przemysłu chemicznego – powiedział Henk Kamp.

W nowym zakładzie będą prowadzone prace nad rozwojem kopolimerów randomicznych i homopolimerów (hPP) o zwiększonej równowadze pomiędzy sztywnością a udarnością.

Wysoce zautomatyzowana linia do wytłaczania PP ma zostać uruchomiona w czwartym kwartale 2017 r. na terenie zakładu SABIC Geleen. Będzie ona odpowiedzią na potrzeby klientów w zakresie nowej generacji materiałów w przemyśle opakowaniowym, AGD, motoryzacyjnym i medycznym.

SABIC jest światowym liderem w zakresie zróżnicowanych chemikaliów z siedzibą w Rijadach (Arabia Saudyjska). SABIC zatrudnia ponad 35 000 pracowników na całym świecie i działa w ponad 50 krajach. Rząd saudyjski jest właścicielem 70 procent akcji SABIC, pozostałe 30 procent znajduje się w publicznym obrocie na saudyjskiej giełdzie papierów wartościowych.

Sabic CEO and Hank Kamp

Wiceprezes SABIC - Yousef Abdullah Al-Benyan (z prawej) i holenderski minister gospodarki Henk Kamp


JL
Źródło: SABIC


Szeroka paleta poliolefin - polietylen, polipropylen
 

Szeroka paleta poliolefin - polietylen, polipropylen - przenaczonych zarówno do formowania wtryskowego jak również do wytłaczania, tworzywa konstrukcyjne

Polska