Organizator Plastpolu otwiera Centrum Kongresowe

Organizator Plastpolu otwiera Centrum Kongresowe
Centrum Kongresowe to największa inwestycja w historii Targów Kielce. Koszt ponad 70 mln zł powstał innowacyjny i wielofunkcyjny obiekt na tysiąc osób. Otwarciu Centrum, które nastąpi 28 sierpnia, towarzyszyć będzie bogaty program artystyczny.

- Uroczystość otwarcia uświetni występ Wrocławskiego Teatru Pantomimy - mówi prezes zarządu Targów Kielce, dr Andrzej Mochoń. - Znani na świecie aktorzy przygotują spektakle "Dom Bernardy Alba" na motywach tekstu Federica Garcii Lorki oraz "Poławiacze Papieru", do którego inspiracją był "Zamek" Franza Kafki. Drugi spektakl wzbogaca muzyka Wojciecha Kilara z filmów "Salto" i "Perła w koronie".

Nowo wybudowany obiekt posiada 14 wielofunkcyjnych sal konferencyjnych wyposażonych w wielkoformatowe ekrany projekcyjne, profesjonalne nagłośnienie i nowoczesne kabiny do tłumaczeń symultanicznych.

- Dzięki zastosowanym rozwiązaniom - modułowym salom - Centrum stanie się miejscem organizacji zarówno dużych wydarzeń jak kongresy, koncerty czy konferencje poprzez mniejsze seminaria aż po kameralne wystawy i wernisaże - dodaje Mochoń. - Największa sala kongresowa przewidziana jest dla 700 osób. Tam znajdzie się także scena z nagłośnieniem koncertowym i możliwością podwieszenia kamer czy nawet najbardziej wymyślnej scenografii. Cztery mniejsze sale konferencyjne po 100 osób również zagwarantują możliwość dowolnej konfiguracji powierzchni. W nowym Centrum Kongresowym znajdą się również w pełni wyposażone, przestronne Centrum Prasowe, komfortowa Strefa VIP i garderoby dla artystów.

Targi KielceDzięki środkom unijnym na terenie Targów Kielce powstały do tej pory m.in. wejściowy terminal od strony wschodniej oraz hale E i F, a teren wokół pawilonów wystawienniczych jest w trakcie modernizacji. Od strony zachodniej wybudowano parking wielopoziomowy z funkcją magazynową. Tam też do końca 2013 roku powstanie ostatni element wartej 170 mln złotych rozbudowy Targów Kielce - terminal wejściowy. Inwestycja zapewni bezpieczny i bezkolizyjny dojazd z obwodnic Kielc - łódzkiej i warszawsko-krakowskiej. Wkład unijny do inwestycji wynosi ponad 70 mln złotych.

Targi Kielce są organizatorem wielu imprez wystawienniczych, między innymi odbywających się co roku w maju Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy Plastpol. W tym roku w imprezie wzięło udział ok. 700 wystawców z 33 krajów, a wystawę odwiedziło blisko 17 tys. gości.

Targi Kielce


Czytaj więcej: Targi 791 Inwestycje 714

Czołowi organizatorzy targów w Polsce, obiekty konferencyjno-szkoleniowe, organizacja i obsługa konferencji
 

Czołowi organizatorzy targów w Polsce, obiekty konferencyjno-szkoleniowe, organizacja i obsługa konferencji, seminariów, sympozjów

Polska