PCC Exol optymistycznie po I półroczu 2018

PCC Exol optymistycznie po…
Giełdowa spółka chemiczna PCC Exol, producent środków powierzchniowo czynnych (surfaktantów), opublikowała dobre wyniki po I półroczu 2018 r.

Grupa zakończyła sześć miesięcy tego roku wynikami lepszymi niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Zysk EBITDA ukształtował się na poziomie 22,2 mln zł, tym samym poprawiając ubiegłoroczny wynik o 2,6 mln zł. Zysk netto zamknął się kwotą 9,5 mln zł, zwiększając zeszłoroczny wynik o 1 mln zł, a wynik pierwszego kwartału br. o 6 mln zł. Marża brutto ze sprzedaży osiągnęła wartość 13,8%.

Siłą Grupy PCC Exol jest konsekwencja w rozwijaniu produktów do zastosowań przemysłowych o specjalistycznych, często unikatowych właściwościach, a także zaawansowanych technologicznie produktów, ekologicznych i łagodnych dla użytkowników, w szczególności do zastosowań w kosmetykach i detergentach.

Grupa PCC Exol prowadzi działalność na wymagającym rynku o dużej konkurencji. Na tym rynku konieczna jest aktywność badawczo-rozwojowa oraz coraz bardziej innowacyjne, wydajne i skuteczne produkty. Jednocześnie istotne są aspekty środowiskowe i ekologiczne, poszukiwanie nowych składników, bezpiecznych dla ludzi i środowiska.

- Zgodnie ze strategią, poszerzamy ofertę o nowe, specjalistyczne wyroby, przeznaczone do zastosowań przemysłowych, w tym na rynek farb i lakierów oraz produktów gaśniczych - mówi Mirosław Siwirski, prezes zarządu PCC Exol. - Podążając za wymaganiami rynku wdrażamy kolejne produkty, wpisujące się w ekologiczne trendy. Jako pierwsi w Polsce rozpoczęliśmy także badania nad rozwojem surfaktantów o specjalnej budowie polimerycznej. Charakteryzują się znacznie łagodniejszą klasyfikacją środowiskową niż typowe surfaktanty, tym samym odpowiadają na rosnące wymagania ekologiczne. Mogą być szeroko stosowane w przemyśle farb i lakierów.

Spółka realizuje kolejne etapy inwestycji na Wytwórni Etoksylatów w Brzegu Dolnym. Inwestycja umożliwi zwiększenie zdolności produkcyjnych surfaktantów specjalistycznych oraz wprowadzenie do oferty nowych, zaawansowanych technologicznie produktów. Część z nich, jako produkty specjalistyczne do zastosowań przemysłowych, będą wykorzystywane przez takie branże, jak czyszczenie przemysłowe, produkcja papieru i przetwórstwo spożywcze. Kolejne znajdą zastosowanie w produkcji wysokiej jakości kosmetyków i środków higieny osobistej o łagodnym oddziaływaniu.

PCC Exol jest w gronie spółek dywidendowych, odkąd jest notowany na GPW w Warszawie, co roku wypłaca około 50% jednostkowego rocznego zysku akcjonariuszom. Wypłacona za rok 2017 dywidenda stanowiła wartość 0,09 zł na jedną akcję, tym samym stopa dywidendy wyniosła 5%.

PCC Exol jest doceniana jako firma prowadząca działalność przy zachowaniu zasad zrównoważonego biznesu. To pozwala sprostać Spółce wysokim wymaganiom globalnych koncernów. Spółka uzyskała złoty poziom społecznej odpowiedzialności biznesu Ecovadis, przyznawany firmom o nieposzlakowanej opinii, etycznie prowadzącej działalność biznesową oraz rzetelnie i uczciwe podchodzącą do klientów, dostawców czy innych kontrahentów.

Źródło: PCC Exol


Ponad 1100 produktów i formulacji chemicznych
 

Ponad 1100 produktów i formulacji chemicznych dla przemysłu. Plastyfikatory uniepalniające, antyutleniacze/stabilizatory, uniepalniacze, dyspergatory i wiele innych dodatków do tworzyw sztucznych oraz butelki plastikowe

Polska, 56-120 Brzeg Dolny, Sienkiewicza 4


Reportaże

Forum

Jackoos_899

Czyszczenie układu uplastyczniającego wtryskarki 2021-09-16

Iebm

Kilka pytań dotyczących procesu wtryskowego i wtryskarek. 2021-09-01

Yellow

Problem z rozbryzgami 2021-07-15

Bentor

Własna firma produkcyjna 2021-06-04

Kacperczyk250

Opłacalność przewijania folii stretch 2021-05-09