PCC Rokita z umową na dostawy propylenu

PCC Rokita z umową na dostawy… Zarząd spółki PCC Rokita poinformował, iż 29 stycznia br. podpisana została umowa z firmą Ruhr-Petrol GmbH z Hamburga na dostawy propylenu. Porozumienie zostało zawarte na okres 2016 roku, a jego wartość wynosi 13 mln euro (58 mln zł).

Choć umowa nie spełnia kryterium istotności zawartych w Rozporządzeniu Ministra Finansów z 19 lutego 2009 r., jest jednak istotna ze względu na fakt, że propylen jest jednym z kluczowych surowców dla spółki z Brzegu Dolnego. Z propylenu PCC Rokita otrzymuje tlenek propylenu, który stanowi surowiec do produkcji polioli polieterowych.

PCC Rokita SA jest najważniejszym w Europie Wschodniej i jedynym w Polsce producentem polioli polieterowych. Stanowią one surowiec wyjściowy zarówno do produkcji pianek elastycznych i sztywnych, ale również pianek do zastosowań typu CASE (powłoki, kleje, uszczelniacze, elastomery).

Czytaj więcej:

Ponad 1300 produktów i formulacji chemicznych dla przemysłu. Plastyfikatory uniepalniające, antyutleniacze/stabilizatory, uniepalniacze, dyspergatory i wiele innych dodatków do tworzyw sztucznych oraz butelki plastikowe

Polska, 56-120 Brzeg Dolny, Sienkiewicza 4