PCW GmbH inwestuje w nowe laboratorium

PCW GmbH inwestuje w nowe… Firma PCW GmbH, producent modyfikowanych granulatów termoplastycznych na bazie PVC, PP, TPE i PA, zainwestuje 1,5 miliona euro w nowe laboratorium w zakładzie w Eilenburgu w Saksonii. Jak informuje firma, istniejące laboratorium zostanie wyposażone w nowy sprzęt, a obecny budynek laboratoryjny zostanie gruntownie zmodernizowany.

Historia firmy PCW GmbH zaczęła się w 1887 roku. W tym czasie Deutsche Celluloid Faktory została założona jako jedna z pierwszych na świecie fabryk produkująca polichlorek winylu (PVC) w Eilenburgu. W 2006 roku Grupa Polyplast Müller została właścicielem zakładu produkcyjnego, który w tamtym czasie był znany jako Eilenburger Compound Werk GmbH.

Firma rodzinna zajmuje się opracowywaniem i wytwarzaniem dopasowanych do potrzeb klienta modyfikowanych granulatów termoplastycznych dla przemysłu przetwórstwa tworzyw sztucznych, wykorzystywanych w produkcji urządzeń gospodarstwa domowego, profili, zabawek i w przemyśle motoryzacyjnym. Oferta produktowa firmy obejmuje kompozycje termoplastyczne na bazie PVC, PP, TPE i PA. Obecnie firma PCW GmbH w Eilenburgu zatrudnia około 150 osób.

Czytaj więcej:
brak
 

Specjaliści w compoudingu: PVC, PP, TPE, PA

Niemcy