Pacific i Baltic: maszyny do pakowania w folię

Pacific i Baltic: maszyny do pakowania w folię
Firma Ulma Packaging wprowadziła na krajowy rynek maszyn opakowaniowych linię do pakowania świeżych produktów w folię. System jest przeznaczony głównie do pakowania świeżego mięsa.

Maszyny Ulma zdobywają w naszym kraju popularność. Jak informuje spółka w tej chwili w Polsce funkcjonuje jej 36 maszyn pakujących w folię strech - są to maszyny rolowe do pakowania w folie miękkie lub twarde w próżni lub w zmodyfikowanej atmosferze. Ponadto używanych jest też 57 maszyn rolowych typu Flow Pack z folią podawaną od góry lub z dołu. Umożliwiają one pakowanie w folie polipropylenowe, poliolefiny termokurczliwe lub w folie barierowe w osłonie atmosfery zmodyfikowanej. Co więcej na naszym rynku pracuje również 40 maszyn Flow Pack typu trayselaer do pakowania produktów umieszczonych na tackach. Gwarantują one pakowanie produktów w próżni i gazach zmodyfikowanych.

Niedawno Ulma Packaging weszła na rynek z dwiema kolejnymi maszynami do pakowania w folię SES, czyli wielowarstwową folię typu stretch posiadająca właściwości termokurczliwe. Jest to folia szczelna, ale nie jest barierowa, która umożliwia uzyskanie opakowania, gdzie folia jest naciągnięta na produkcie, przez co prezentacja produktu jest wyjątkowo efektowna. Ponieważ folia ta nie jest barierowa, nie ma zatem ryzyka przebarwienia produktu w miejscach kontaktu z nią. Co ważne folia tego typu może być zadrukowana. Przy odpowiednim rozplanowaniu nadruku możliwe jest uzyskanie czytelnego tekstu i kodów kreskowych.

Cały problem z optymalnym wykorzystaniem tej interesującej folii polega jednak na tym, że wymaga ona do swojej obsługi odpowiednich urządzeń. Aby w pełni wykorzystać jej zalety trzeba więc zastosować maszyny pakujące typu Flow Pack przystosowane do pracy z nią. Maszyna taka musi wstępnie naciągać folię na produkcie przed zgrzaniem opakowania. I tym wymaganiom są w stanie sprostać właśnie dwa nowe rozwiązania Ulma Packaging: Pacific oraz Baltic.

Pierwsza z tym maszyn jest przeznaczona do wysokowydajnego pakowania produktów znajdujących się na tackach. Można przy jej wykorzystaniu pakować produkty z szybkością dochodzącą do 60 opakowań na minutę. Urządzenie doskonale nadaje się do pracy z automatycznymi liniami produkcyjnymi.

Wyposażone jest w układ przejmujący tacki z taśmociągu podającego, buforujący oraz automatycznie ustawiający je w odpowiednich odstępach. Wszystko to jest potrzebne do tego, aby tacki weszły dokładnie między popychacze taśmociągu podającego produkty. Maszyna jest oczywiście sterowana przez komputer przemysłowy i dostosowuje tempo swojej pracy do szybkości podawania produktów. W dodatku czeka na produkty w przypadku ich braku i automatycznie podejmuje pracę po ich pojawieniu się. Nadmiar powietrza z opakowania odbierany jest przez układ odsysania gazu. Dostęp do wszystkich funkcji maszyny możliwy jest poprzez ekran dotykowy.

Dodatkowo maszyna ta może być wyposażona w układ do pracy z folią barierową termokurczliwą. Opcja ta umożliwia pakowanie produktów w atmosferze zmodyfikowanej dzięki zastosowaniu układu podającego mieszankę gazów do opakowania. Tacki zapakowane na maszynie pakującej są tym samym obkurczane w tunelu obkurczającym gorącym powietrzem. W niektórych przypadkach niezbędne jest zastosowanie tunelu wodnego.

Druga z nowości, czyli maszyna Baltic to mniejsza wersja Pacific. Jest urządzeniem przeznaczonym do pakowania produktów podawanych ręcznie. Jego maksymalna wydajność to 40 opakowań na minutę.

Warto wiedzieć, że maszyny z tej rodziny, zanim pojawiły się w Polsce z powodzeniem działają już m.in. w zakładach drobiarskich w Wielkiej Brytanii, Francji, Rumunii oraz na Węgrzech.

Czytaj więcej: Maszyny 480 Folia 292

brak
 

Maszyny i urządzenia pakujące, maszyny do pakowania w folię strech, maszyny rolowe do pakowania w folie miękkie, maszyny typu FLOW PACK

Polska

Favor911
Favor911

Wysłany: 2011-07-29 14:06:21

Dzien Dobry. Czy Pan moze wyslac cene do tej maszyny? Moze Pan poleci jakis podobne maszyny do pakowania (koszul) . Bardzo prosze o kontakt mailem megavalimark@ya.ru. Dziekuje. Andrzej Ioltuchowskii.