Pakfood w Poznaniu coraz bliżej

Pakfood w Poznaniu coraz bliżej
Trwają przygotowania do targów Pakfood. W tym roku, jak zawsze podczas tej imprezy, jednym z wystawców będzie nasz serwis Plastech.pl.

Trzecia edycja targów Pakfood, czyli odbywającego się co dwa lata spotkania sektora opakowań spożywczych odbędzie się 12-15 września 2011 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

To, co przemawia za organizacją Pakfoodu, to dynamiczny rozwój branży spożywczej i opakowaniowej. Ponad 65 proc. opakowań przeznaczonych jest dla przemysłu spożywczego. Światowe zapotrzebowanie na opakowania do żywności będzie wzrastać w najbliższych latach o 3,8 proc. rocznie i w 2013 r. ma uzyskać wartość 115 mld dolarów. Na aktualne trendy w dziedzinie opakowań spożywczych wpłynęły m.in. zmiana zachowań konsumenckich, nowe rozwiązania technologiczne oraz wzrost zainteresowania zrównoważonym rozwojem rynku. Zwiększające się wymagania konsumentów, a także restrykcyjne przepisy dla przemysłu spożywczego skłaniają producentów do wprowadzania innowacji technologicznych w zakresie pakowania żywności, uwzględniających najwyższe standardy higieny oraz ochrony środowiska.


- Targi Pakfood będą stanowić arenę prezentacji światowych trendów techniki pakowania, technologii produkcji opakowań dla przemysłu spożywczego i ich wzornictwa. Będą z pewnością interesującym miejscem spotkań i rozmów o przyszłości sektora opakowań spożywczych oraz forum nowoczesnych rozwiązań obejmujących opakowania, maszyny oraz doradztwo techniczne skierowanych do ściśle zorientowanej grupy odbiorców” - mówi Anna Lemańska, dyrektor poznańskiej wystawy.

Multidyscyplinarnej ekspozycji wystawców towarzyszyć będzie bogaty program wydarzeń skierowany do zwiedzających związanych z branżą: przedstawicieli przedsiębiorstw, zakładów produkcyjnych i firm handlowych branży spożywczej, czyli producentów wyrobów spożywczych i napojów, hurtowników branży spożywczej i opakowaniowej, przedstawicieli zakładów przetwórstwa mięsnego, rybnego i owocowo-warzywnego oraz sieci handlowych.

Jak zawsze podczas targów nie braknie nowości. Wśród zgłoszonych przez wystawców blisko 50 nowości znalazły się również premiery światowe, np. wielofunkcyjne opakowania Seal2Tin składające się z całkowicie termo formowanego i zadrukowanego opakowania w folii APET; opakowanie Cubb-X w krystalicznej folii PET przeznaczone m.in. do wyrobów cukierniczych, a także produktów pozaspożywczych. Podczas targów wśród produktów wyróżnionych znaczkiem nowości będzie można zobaczyć też histerezowe głowice zakręcające ROBA-contitorque mające zastosowanie w procesie zamykania butelek z tworzyw sztucznych; kompletną linię do pakowania w kartony zbiorcze typu FEFCO (bezklasowe i klapowe); zmodernizowane pompy próżniowe piClassic zbudowane w oparciu o technologię Coax mające zastosowanie do szerokiej gamy aplikacji o dużej mocy.